Nebudeme si klamať, PlayStation 5 je aktuálne jedna z najlepších herných konzol na trhu. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí radi hrajú prepracované hry, jej výberom určite neurobíte krok vedľa. Platí to najmä teraz, keď môžete získať PS5 za rekordne nízke ceny. Musíte sa však poponáhľať, lebo táto akcia môže byť časovo limitovaná.

PlayStation 5 je preslávená vďaka svojmu fantastickému grafickému výkonu. Ak vlastníte 4K televízor, najmodernejšie tituly si tu môžete užívať pri 120 Hz obnovovacej frekvencii. Konzola tiež ponúka vstavanú Blu-Ray mechaniku či perfektné ovládanie prostredníctvom dômyselne navrhnutého ovládača DualSense. Ten vám dá nielen kvalitnú spätnú väzbu, ale súčasťou jeho konštrukcie je dokonca aj mikrofón či reproduktor.

PlayStation 5 sa štandardne predáva za 549 €, čo síce nie je najnižšia, ale ani prehnane vysoká cena. Veď stačí sa pozrieť na to, aký hardvér za svoje peniaze dostanete. Na druhej strane, po kliknutí na tento odkaz môžete mať konzolu už za 479 € a v niektorých prípadoch ku nej dostanete aj nejakú tú hru v akčnom balení grátis. Druhým dychom, ale treba dodať, že v tomto období sú rozšírené akcie Black Friday, ktoré bývajú časovo alebo „skladovo“ obmedzené. Platí tu teda pravidlo kto skôr príde, ten skôr berie.

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / GameSpot / SpawnPoiint (úprava redakcie)

Medzi ďalšie výhody PlayStation 5 patrí aj to, že sa v ňom nachádza pomerne veľký vstavaný 825 GB SSD disk, na ktorý si môžete ukladať média, aplikácie a samozrejme hry, ktoré si stiahnete alebo zakúpite cez PlayStation Store. Len tak mimochodom, operačný systém konzoly podporuje bežné apky ako Netflix, Apple TV+, Apple Music a podobne. Neslúži teda len na hranie hier, ale nahradiť môže aj akési domáce centrum.

A ak ste už počuli o tom, že Sony predstavil nové a lepšie PlayStation 5, v tomto prípade vám odporúčame nechať si zájsť chuť a radšej si teraz kúpiť to staré za výhodnú cenu. Verzia, ktorá by mohla niesť označenie Slim (ale nenesie) je totiž iba menšia a to je snáď jediná jej výhoda. Na výkone sa modernejší hardvér prakticky nijako nepodpísal. Jediným zásadnejším rozdielom je len prítomnosť väčšieho 1 TB SSD úložiska.

Zatiaľ čo však doteraz ponúkané PlayStation 5 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 479 €, to nové bude čoskoro v predaji za plných 549 € a môžeme len pochybovať o tom, že sa naň bude vzťahovať nejaká výhodná akcia. Rozhodnúť sa, ale musíte sami.

Prečítajte si tiež  Veľký únik! Takto budú vyzerať nové Apple Watch Pro podľa nových CAD renderov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -