Hoci je herná konzola PlayStation 5 na trhu už nejaký ten piatok, ešte stále sa predáva pomerne draho. Dôvodom je fakt, že sa dlhú dobu nedala kúpiť lebo nebola skladom a ak sa niekde objavila, zvyčajne ju predávali priekupníci s poriadnou prirážkou. Tomuto obdobiu je ale našťastie koniec a vy si PlayStation 5 môžete kúpiť konečne v zľave.

Herná konzola od spoločnosti Sony vám ponúkne vysoký grafický výkon a veľa zábavy doprevádzanej tými najnovšími hernými titulmi v 4K kvalite. Nie nadarmo sa PS5 označuje za to najlepšie, čo si aktuálne môžete na trhu zaobstarať. Rovnako má okrem Blu-Ray mechaniky aj 825 GB internú pamäť, vynikajúci ovládač DualSense a podporuje až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Čo sa týka ceny, tá bola donedávna poriadne vysoká. Keď sa PS5 nedalo bežne kúpiť, bolo zvykom, že jeho ceny atakovali hranicu až 700 €. Našťastie sa dnes na našom trhu konzola štandardne predáva za 579,9 € a po kliknutí na tento odkaz ju môžete mať dokonca za 529,99 €.

Iste, nejde o žiadnu extrémnu zľavu, no aj cenové zvýhodnenie na úrovni 50 € sa počíta a dvojnásobne to platí o konzole, akou je práve PlayStation 5.

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / Geek Street (úprava redakcie)

U niektorých predajcov navyše získate aj špeciálne balenie PS5 spolu s hrou God Of War Ragnarok, za ktoré zaplatíte len o pár desiatok eur viac.

Taktiež je tu možnosť získať PS5 ešte o niečo lacnejšie, avšak je otázne, či sa vám to oplatí. Sony má totiž v ponuke aj digitálnu edíciu PlayStation 5, ktorá nemá Blu-Ray mechaniku, ale hry si sťahujete a inštalujete len na jej 825 GB úložisko. Jej cena je v základe 519 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ju zoženiete už od 459 €, čo je ešte o 70 € menej, ako za klasickú verziu s mechanikou.

PlayStation 5 digital edition
Zdroj: Sony

Myslíte však na to, že pri digitálnej edícii budete musieť nakupovať všetky hry online a nebude ich možné získavať napríklad z druhej ruky lacnejšie. Podrobnejšie porovnanie medzi klasickou a digitálnou verziou PS5 nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorý model by ste si vybrali vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 sa predávajú za neuveriteľne nízku cenu. Ak nechcete čakať na iPhone 14 Pro, prečo to neskúsiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -