Hoci je herná konzola PlayStation 5 na trhu už nejaký ten piatok, ešte stále sa predáva pomerne draho. Dôvodom je fakt, že sa dlhú dobu nedala kúpiť lebo nebola skladom a ak sa niekde objavila, zvyčajne ju predávali priekupníci s poriadnou prirážkou. Tomuto obdobiu je ale našťastie koniec a vy si PlayStation 5 môžete kúpiť konečne v zľave.

Herná konzola od spoločnosti Sony vám ponúkne vysoký grafický výkon a veľa zábavy doprevádzanej tými najnovšími hernými titulmi v 4K kvalite. Nie nadarmo sa PS5 označuje za to najlepšie, čo si aktuálne môžete na trhu zaobstarať. Rovnako má okrem Blu-Ray mechaniky aj 825 GB internú pamäť, vynikajúci ovládač DualSense a podporuje až 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Čo sa týka ceny, tá bola donedávna poriadne vysoká. Keď sa PS5 nedalo bežne kúpiť, bolo zvykom, že jeho ceny atakovali hranicu až 700 €. Našťastie sa dnes na našom trhu konzola štandardne predáva za 579,9 € a po kliknutí na tento odkaz ju môžete mať dokonca za 529,99 €.

Iste, nejde o žiadnu extrémnu zľavu, no aj cenové zvýhodnenie na úrovni 50 € sa počíta a dvojnásobne to platí o konzole, akou je práve PlayStation 5.

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / Geek Street (úprava redakcie)

U niektorých predajcov navyše získate aj špeciálne balenie PS5 spolu s hrou God Of War Ragnarok, za ktoré zaplatíte len o pár desiatok eur viac.

Taktiež je tu možnosť získať PS5 ešte o niečo lacnejšie, avšak je otázne, či sa vám to oplatí. Sony má totiž v ponuke aj digitálnu edíciu PlayStation 5, ktorá nemá Blu-Ray mechaniku, ale hry si sťahujete a inštalujete len na jej 825 GB úložisko. Jej cena je v základe 519 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ju zoženiete už od 459 €, čo je ešte o 70 € menej, ako za klasickú verziu s mechanikou.

PlayStation 5 digital edition
Zdroj: Sony

Myslíte však na to, že pri digitálnej edícii budete musieť nakupovať všetky hry online a nebude ich možné získavať napríklad z druhej ruky lacnejšie. Podrobnejšie porovnanie medzi klasickou a digitálnou verziou PS5 nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorý model by ste si vybrali vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na internet unikli čínske ceny za iPhone 14 Pro Max. V niektorých prípadoch sú extrémne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -