Spoločnosť Sony pripravuje pre svojich fanúšikov veľké prekvapenia. Nakoľko je herná konzola PlayStation 5 na trhu už niekoľko rokov, čoskoro sa dočká miernej zmeny, respektíve modernizácie. Výrobca chystá model s označením „Slim“, ktorý ponúkne oveľa viac, ako len tenšiu konštrukciu a menšie rozmery.

Konkrétne by sme sa mali dočkať riešenia, ktoré mohlo prísť už na začiatku predaja PlayStation 5. Verzia Slim už nemá ponúkať Blu-Ray mechaniku, ale kúpiť by ste si ju mali ako čisto digitálnu verziu s tým, že mechaniku si bude možné zaobstarať dodatočne a použije ju skrátka iba ten, kto to bude potrebovať.

Dnes vyrába Sony dve verzie PlayStation 5, čo komplikuje nie len celé výrobné kapacity ale aj možnosti využitia.

Buď si kúpite digitálnu edíciu, ktorá je v cenovom zvýhodnení dostupná od 430 €, alebo si môžete zaobstarať klasické PlayStation 5 s Blu-Ray mechanikou, ktoré je o niečo drahšie a zaplatíte zaň po kliknutí na tento odkaz len 479 €. To je síce o niečo viac, no rovnako sa to viac oplatí.

Mechanika nebude lacná. Kedy vyjde PlayStation 5 Slim? 

Po novom bude k dispozícii už len jedná herná konzola PS5 Slim, vďaka čomu Sony nebude musieť vyrábať dva modely a komplikovať celú produkciu.

Zákazníci si vždy kúpia verziu bez Blu-Ray mechaniky a pokiaľ budú mať o toto príslušenstvo záujem, k dispozícii bude externá mechanika v cene približne 100 €, ktorá tento problém vyrieši. Informoval o tom portál The Verge.

No a kedy si ju budeme môcť kúpiť? Presný dátum vydania v tejto chvíli nie je známy a o PlayStation 5 Slim mlčí aj spoločnosť Sony.

Každopádne, na základe dnešného úniku sa podarilo zistiť, že by to malo byť ešte v priebehu tohto roka (pravdepodobne ku jeho koncu). Pokiaľ si teda v tomto období plánujete kúpiť PS5, možno sa viac oplatí počkať si na verziu Slim.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Huawei Watch GT4 sú za brutálne výhodnú cenu: Ide o lacnú alternatívu pre Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -