Nebudeme si klamať, inteligentné hodinky Apple Watch sú niekoľko posledných rokov tak trochu nuda. Spoločnosť Apple ich síce pravidelne inovuje a pridáva do nich nové funkcie, no dizajn a ani technológie sa zásadnejším spôsobom nemenia. To by žiaľ malo platiť aj v roku 2024. Informuje o tom portál Macrumors.

Jeho redaktori sa dostali ku správe svetoznámeho analytika Ming-Chi Kua, ktorý už roky s vysokou presnosťou predpovedá, čo si pre nás spoločnosť Apple chystá. Má totiž dobré zdroje v jej čínskych dodávateľských reťazcoch. A hoci sa dlhšiu dobu špekuluje o tom, že práve v roku 2024 uvidíme revolučné Apple Watch X, podľa Kua Apple žiadnu zásadnejšiu inováciu nechystá.

Konkrétne uviedol, že budúcoročné nositeľné zariadenie od Apple určite nebudú vybavené revolučným micro-LED displejom a ani monitorovaním hladiny cukru v krvi, o čom sa už hovorí pekných pár rokov. Apple síce preukázateľne (na základe patentov) na tejto funkcii pracuje, no zďaleka ju nemá dokončenú a už vôbec ju nemôže pustiť medzi ľudí do predaja.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Výročný model v roku 2024 môže byť sklamaním 

Kuo dokonca zdôrazňuje, že uvedené inovácie zrejme neuvidíme ani najbližšie dva roky. Na druhej strane však analytik vo svojej správe vyslovene nevylučuje, že v roku 2024 uvidíme model s označením Apple Watch X. Ten by mal oslavovať desiate výročie od uvedenia na trh a začiatku predaja spolu s novým dizajnom.

Prvé Apple Watch boli predstavené v septembri 2014 po boku iPhonu 6 / 6 Plus a do predaja sa dostali v apríli 2015.

Kuo bol žiaľ vo svojej predpovedi pomerne strohý a tak sme sa nedozvedeli žiadne bližšie a zaujímavejšie detaily ohľadom toho, čo vlastne budúcoročné Apple Watch X / 10 prinesú. Každopádne sa však objavili aj špekulácie, že tento model by mohol vedieť sledovať aktuálny stav nášho tlaku.

Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne. Ku téme sa budú určite vyjadrovať aj ďalší leakeri a analytici, medzi ktorých patrí napríklad Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Jeho informácie bývajú takisto veľmi presné.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko
Môže ťa zaujímať
- Reklama -