Herná konzola PlayStation 5 prešla koncom minulého roka miernym upgradom, ktorý sa dotkol aj jej dizajnu. Vylepšené PS5, ku ktorému používatelia priradili označenie Slim, je o cca 30 % zmenšené a ponúka niekoľko drobných vylepšení. A hoci práve z dôvodu tejto inovácie priemerná cena konzoly narástla, teraz ju môžete získať výrazne výhodnejšie.

Nové PlayStation 5 má samozrejme stále veľmi výkonný hardvér, ktorý vám umožní spúšťať vaše obľúbené tituly vo vysokom 4K rozlíšení pri 120 FPS. Taktiež má špičkový ovládač DualSense s hmatovou spätnou väzbou, mikrofónom či dokonca reproduktorom. Veľkou výhodou tejto konzoly je tiež fakt, že disponuje Blu-Ray mechanikou. Tá sa dá zužitkovať aj na iný obsah, ako na hranie hier. To isté platí aj o jej softvéri, na ktorý si môžete nahrať rôzne aplikácie, ako napríklad Apple TV+, alebo Netflix. PS5 sa tak premení na domáce centrum.

No a cena? Štandardná cena hernej konzoly PlayStation 5 Slim štartuje na Slovenskom trhu na hranici 549 €. Samozrejme hovoríme o modeli, ktorý už má integrovanú mechaniku. Aj preto vás určite poteší, že po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať len za necelých 495 €. Treba však myslieť na to, že ide o akciu, ktorá môže byť časovo, alebo skladovo obmedzená. Ak ju teda chcete využiť, s nákupom by ste sa mali poponáhľať.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Nové PlayStation 5 ponúka okrem menších rozmerov ešte dve výrazné vylepšenia. V prvom rade je to väčšie interné SSD úložisko. Zatiaľ čo starší model sa mohol pochváliť len 825 GB pamäťou, ten nový má k dispozícii až 1 024 GB obsahu.

V druhom rade je to potom fakt, že Blu-Ray mechanika je na tejto konzole odnímateľná. Ak si teda náhodou kúpite digitálnu edíciu, ktorá sa predáva po kliknutí na tento odkaz už za 449,9 € a neskôr zistíte, že potrebujete spomínanú mechaniku, jednoducho si za ňu priplatíte 119,99 € a pripojíte si ju na bočnú stenu konzoly. Pri pôvodnej verzii PS5 Digital Edition to možné nebolo. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na zábery z PS5 s Unreal Engine 5. Grafika je úžasná!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -