Možno, že ste o tom ani nevedeli, no Apple v minulosti „odomkol“ sieť služby Find My (Nájsť) aj výrobcom iných zariadení, vďaka čomu vznikajú zaujímavé produkty. Jedným z nich je aj lokátor MiLi MiTag, ktorý ponúka vynikajúcu hodnotu za pomerne výhodnú cenu. Po kliknutí na tento odkaz si ho môžete kúpiť výrazne lacnejšie, ako AirTag. Napriek tomu má vo svojich útrobách skoro to isté.

Pre tých čo nevedia, MiLi MiTag ani AirTag nedisponujú GPS. Nachádza sa v nich len technológia Bluetooth LE, pomocou ktorej odosielajú informácie o svojej polohe do každého iPhonu vo vašom okolí. Ten následne dokáže preposlať polohu do siete služby Nájsť, pričom to robí úplne anonymne a automaticky bez zásahu používateľa. To, kde sa váš lokátor nachádza tak viete iba vy, nikto iný. A aj keď sa vám to nemusí zdať presvedčivé, v skutočnosti to funguje veľmi dobre a spoľahlivo. Máme niekoľkoročnú skúsenosť…

Pri AirTagu však môžete naraziť na problém, ktorým je cena. Hoci ho nepovažujeme za drahý, niekomu môže prísť dosť zaplatiť za toto drobné zariadenie 39 €. Je síce pravda, že po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať aj za 30 €, no načo platiť takéto peniaze za technológiu, ktorú môžete získať ešte oveľa lacnejšie?

Týmto narážame práve na MiLi MiTag, ktorý sa po kliknutí na tento odkaz predáva len za 19,99 €. Obrovskou výhodou je to, že za tieto peniaze dostanete okrem lokátora aj kožené puzdro na nosenie (napríklad na kľúče), ktoré by ste si ku AirTagu museli zaobstarať zvlášť. Zaplatili by ste zaň od 5 – 30 € v závislosti od výrobcu. Konečná cena, ktorú zaplatíte za lokátor MiLi MiTag môže byť vďaka tejto skutočnosti pokojne dvojnásobne nižšia.

MiLi MiTag
Zdroj: YouTube / ReviewOS (úprava redakcie)

Dôležité je podotknúť, že rovnako ako v AirTagu, aj pri kúpe MiLi MiTag získate odolnosť voči vode a prachu v rámci normy IP67, ako aj prítomnosť gombíkovej batérie CR2032, ktorú budete meniť maximálne raz za rok. MiLi MiTag je navyše kompletne celý plastový. Hoci kovový pliešok môže v zadnej časti AirTagu pôsobiť exkluzívne, trvá to asi iba týždeň, kým sa na ňom neobjaví plno škrabancov. V tomto prípade teda platí, že menej je niekedy viac.

MiLi MiTag má aj reproduktor a ponúka jednoduchý spôsob ovládania. Jedinou nevýhodou je fakt, že mu chýba UWB (ultraširokopásmový) čip, vďaka čomu nedokáže ponúknuť funkciu presného vyhľadávania. Tu AirTag má, no úprimne, za dva roky čo ho vlastníme v redakcii sme ju využili možno raz. V drvivej väčšine prípadoch si AirTag prezváňame cez reproduktor, čo dokáže aj MiLi MiTag. Ak sa vám teda toto zariadenie páči, jednoznačne vám ho odporúčame. Ochrániť vám môže kľúče, peňaženku ale aj auto či cestovnú batožinu. Kreativite sa medze nekladú.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za každý iPhone 13. V niektorých prípadoch si poriadne priplatíme!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -