Spoločnosť IKEA je preslávená, ako jeden z najväčších a najznámejších výrobcov nábytku na svete. Už dlhé roky sa však venuje aj rôznym druhom príslušenstva, ktoré bežne používame v našich domácnostiach. Patria sem aj nabíjačky, pri ktorých si teraz treba dávať pozor.

Ikea na svojej slovenskej internetovej stránke varuje zákazníkov pred tým, že im možno predala produkt, ktorý nie je celkom bezpečný. Konkrétne ide o USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W v tmavosivej farbe (číslo výrobku 50461193). Pokiaľ ju máte náhodou doma, IKEA vás vyzýva, aby ste ju okamžite prestali používať a spoločnosť kontaktovali so žiadosťou o vrátenie peňazí v plnej výške.

Bezpečnosť je pre spoločnosť IKEA najvyššou prioritou, a preto sťahujeme tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W z predaja. Napájací kábel sa môže poškodiť alebo zlomiť v dôsledku častého omotávania okolo nabíjačky alebo opakovaného ohýbania.

Poškodený kábel môže viesť k popáleninám a úrazu elektrickým prúdom. To je dôvod, prečo tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W sťahujeme z trhu.“ – uvádza spoločnosť na svojej stránke.

nabíjačka IKEA
Zdroj: IKEA (snímka obrazovky)

To, či máte doma skutočne nabíjačku ÅSKSTORM 40 W môžete podľa spoločnosti IKEA identifikovať podľa čísla modelu ICPSW5-40-1. Toto označenie nájdete na štítku na jej zadnej strane.

Tmavosivú USB nabíjačku ÅSKSTORM 40 W môžete vrátiť v ktoromkoľvek obchodnom dome IKEA, kde vám budú vrátené peniaze v plnej výške. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je nutné predložiť.“ dopĺňa IKEA.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple bude testovať skladacie displeje od Samsungu. Blíži sa ohybný iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.