Podvodníci na internete sa stále snažia od nič netušiacich ľudí získať peniaze pomocou e-mailov, ktoré na prvý pohľad nemusia pôsobiť podozrivo. Presne tak je to aj v prípade poslednej správy od Slovenskej Pošty, ktorá nám už niekoľkokrát dorazila do redakcie.

Na prvý pohľad má človek pocit, že je všetko legitímne. V správe sa nachádza logo inštitúcie (hoci na počítači je podozrivo veľké) a text nepôsobí príliš skomoleným dojmom – akoby vznikol cez prekladač.

To, že tu niečo nesedí si človek uvedomí možno až vtedy, keď sa zamyslí nad tým, čo by mu mala Slovenská Pošta vlastne doručiť keď si nič neobjednal.

Číslo zásielky v rámci oficiálneho sledovania navyše nefunguje, no podvodníci zrejme nepredpokladajú, že si ho prijímateľ správy skutočne overí. Spoliehajú sa teda na dôverčivosť ľudí a žiaľ mnohí z nich takýmto podvodom naletia.

Niekto si skrátka povie, že mu má byť doručený balík a tak sa rozhodne zaplatiť drobné poštovné (v našom prípade 3,6 €), nakoľko je po celý čas v presvedčení, že niekde nastala chyba. Veď sú to len drobné…

V tomto prípade sa podvodníci nesnažia získať od jednotlivcov obrovské čiastky peňazí ale naopak, od veľkej skupiny používateľov kradnú drobné čiastky – z ktorých sa na konci dňa naráta pomerne vysoká suma.

Ako odhaliť podozrivý e-mail behom sekundy? 

Pokiaľ ste sa niekedy stretli s niečim podobným alebo v budúcnosti narazíte na podozrivý e-mail, prvým dobrým signálom je kontrola samotnej e-mailovej adresy, z ktorej prichádza.

Pokiaľ budete mať čo i len najmenší pocit, že ide o podvod, správu rovno hoďte do koša. Slovenská Pošta totižto určite nebude odosielať informácie z adresy @yuden-discovery.com… 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovákov sa snažia oklamať ďalším škaredým spôsobom. Zneužívajú známu banku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here