Spotify pokračuje v snahách o udržanie si dominantného trhový podielu a preto v priebehu posledného roka začalo predávať zariadenie, ktoré označuje ako „Spotify Car Thing“.

Tento netradičný produkt si zatiaľ môžu zaobstarať iba zákazníci v USA a to za cenu 79,99 $, čo je v prepočte asi 71,50 €.

- Reklama -

Spotify Car Thing disponuje relatívne malým 3.97” dotykovým displejom s rozlíšením 480 x 800 px, no taktiež má k dispozícii viacero tlačidiel pre pohodlné ovládanie.

No a na čo tento produkt slúži v časoch, keď majú autá vstavanú podporu streamovacej služby priamo vo svojich infotainmentoch? Odpoveď je jednoduchá.

Zaujať má predovšetkým majiteľov starších vozidiel, ktorí síce v aute majú Bluetooth no rádio alebo navigačný systém nemá veľký farebný displej, prípadne možnosť zobrazovať názov skladby alebo prehrávač.

Samozrejme, že na to môžete používať vaše mobilné zariadenie, no Smart Thing sa má postarať o to aby ste ho pri nastupovaní do auta ani nemuseli vyťahovať z vrecka.

Podporuje hlasovú asistentku no má slabý procesor

 

Taktiež má vstavaný mikrofón, vďaka čomu môžete použiť hlasovú asistentku streamovacej služby a v balení dostanete okrem množstva káblov aj rôzne úchyty, aby sa zariadenie dalo zaaretovať prakticky kdekoľvek v interiéri.

Drobnou nevýhodou môže byť slabší procesor, kvôli ktorému nie sú niektoré reakcie na dotyk plynulé a taktiež kábel, ktorý musí byť vyvedený do zdroja (napríklad do zapaľovača). Ak je ale niekto šikovný, ľahko si ho skryje napríklad po palubnú dosku.

Pozrite si video nižšie, ktoré vám Spotify Smart Thing predvedie naozaj do detailu a dajte nám vedieť do komentára, či by ste ho privítali vo svojom aute. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory! 

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.