Od raketového vzostupu TikToku, ktorý je populárny v každom kúte sveta sme mohli byť svedkami implementácie podobných funkcií aj zo strany ostatných sociálnych sietí. Do tejto kategórie sa zapojili giganti ako YouTube, Facebook alebo Instagram. Po novom sa však na zoznam chce pripísať aj najväčšia hudobná streamovacia služba Spotify.

Prečítajte si tiež  Netflix a Spotify spájajú sily a bojujú proti Apple službám novou funkciou

Spoločnosť testuje novú funkciu vo svojej mobilnej aplikácii, ktorá pridáva kanál pre prehrávanie hudobných videí vo vertikálnom zobrazení. Funkciu si ako prvý všimol Chris Messina (prostredníctvom TechCrunch) v beta verzii aplikácie Spotify pre iOS, ktorá je k dispozícii na TestFlighte.

Nová ikona, ktorá pribudla v zoskupení kariet aplikácie používateľov presmeruje na novú kategóriu vertikálneho videa, v ktorej môžu posúvaním nahor alebo nadol sledovať krátke videoklipy. Okrem posúvania je k dispozícii aj tlačidlo „páči sa mi to“ a ďalšie tlačidlo na zistenie informácií o danej skladbe.

Spotify

Messina verí, že Spotify využije ďalšiu existujúcu funkciu s názvom Canvas, ktorá umožňuje umelcom vytvárať krátke videá k ich skladbám. Táto možnosť by mohla viac spojiť fanúšikov so svojimi obľúbenými interpretmi no zatiaľ nie je známe, či sa jej napokon aj dočkáme.

Funkcia Canvas, ktorá bola vo všeobecnosti zavedená ešte v roku 2019, umožňuje umelcom vytvárať videá, ktoré sprevádzajú ich hudbu v aplikácii Spotify. Táto funkcia mala od používateľov zmiešané hodnotenia, keďže niektorí uvádzali, že pri počúvaní hudby uprednostňujú zobrazenie len statického obalu albumu, pričom cyklické zobrazovanie považujú za rušivé.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.