Používatelia služby Spotify už strácajú trpezlivosť s hudobným streamovacím gigantom kvôli chýbajúcej podpore HomePodu, čo niektorých zákazníkov priviedlo až k úplnému zrušeniu predplatného a prechodu na alternatívne platformy, ako je napríklad Apple Music.

Prečítajte si tiež  9 tipov ako vám môže HomePod mini zjednodušiť každodenný život

Pred viac ako rokom, na WWDC 2020 spoločnosť Apple oznámila, že do reproduktorov HomePod pridá podporu hudobných služieb tretích strán. O niekoľko mesiacov neskôr jablková firma upozornila na niektoré aplikácie, ktoré budú novú funkciu využívať, vrátane Amazon Music, Pandora a iHeartRadio. Najväčšia streamovacia služba Spotify sa však na zoznam prekvapivo nedostala.

Či sa spoločnosť Spotify rozhodla nebyť súčasťou prvej skupiny poskytovateľov hudby tretích strán s podporou HomePodu, alebo ju o to spoločnosť Apple nepožiadala, zatiaľ nie je známe.

HomePod Mini

Spotify alebo Apple Music? 

Napriek tomu bola o niekoľko týždňov neskôr na komunitnom fóre zverejnená žiadosť o pridanie funkcie, v ktorej Spotify žiada o pridanie podpory pre HomePod. Najpravdepodobnejším dôvodom je teda konkurenčný boj.

Neskôr sa však spoločnosť Spotify nechala počuť, že plánuje implementovať podporu AirPlay 2 do svojej aplikácie pre iOS. Hoci podpora AirPlay 2 by používateľom umožnila prehrávať obsah služby prostredníctvom zariadenia HomePod, nejedná sa o natívnu podporu zariadenia ako v prípade Apple Music či Amazon.

Spotify Apple Music

Zavedenie funkcie týmto spôsobom by vynechalo hlasovú asistenciu Siri, čím by nebolo možné spustenie prehrávania bez aplikácie. Streamovanie by teda bolo riešené na báze manuálneho zdieľania cez iPhone alebo iné zariadenie.

Počas týchto sporov Apple stihlo priniesť na trh ešte populárnejší a cenovo dostupnejší reproduktor HomePod mini, ktorý je po novom dostupný vo viacerých farebných prevedeniach.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa na HomePod mini v nových farebných prevedeniach

Napriek tomu, že v kategórii inteligentných reproduktorov Apple za konkurenciou výrazne zaostáva, komunita jablkových nadšencov hudby postupne narastá. Ako ste na tom s hudobnými službami vy? Dávate prednosť Spotify alebo službe Apple Music? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -