Ohybné smartfóny sa na trhu vyskytujú stále častejšie a rovnako tak sú dostupnejšie. Nový Samsung Galaxy Z Flip si môžete zakúpiť za cenu iPhonu, čo sa celkom oplatí. Na druhú stranu v tomto prípade budete potrebovať veľmi opatrnú manipuláciu na to, aby sa nepoškodil. Časť jeho displeja je veľmi mäkká.

Nový Samsung Galaxy Z Flip poškriabete nechtom.

Ohybné smartfóny majú niečo do seba. Dôkazom toho je aj spoločnosť Apple, ktorá ich v tajných laboratóriách vo veľkom skúma. Napriek tomu, že technológia funguje a zariadenia sú čoraz dostupnejšie, nie sú vôbec dokonalé. Presvedčili sme sa o tom už viackrát. Nedávno to bol napríklad nie príliš odolný otvárací mechanizmus na novej Moto Razr či jej použitie napríklad v prostredí, kde sa nachádza piesok a podobne.

Flexibilný displej teraz dostáva ďalšiu ranu a to konkrétne ten, ktorý sa nachádza v absolútnej novinke, Samsungu Galaxy Z Flip. Ako uvádza výrobca, prítomné sú tu revolučné technológie polyméru, ktoré zabezpečujú vysokú odolnosť počas používania.

Ako sa ale ukazuje, nie je to celkom pravda. O nový test sa postaral youtuber JerryRigEverything, ktorý skúša odolnosť smartfónov úplne pravidelne. Novinku sa mu podarilo poškriabať aj najmenej ostrými materiálmi a preto sa rozhodol použiť svoj vlastný necht. Čo čert nechcel, pri troche tlaku sa na ploche ukázala nepríjemná ryha, ktorú potvrdil vzápätí hneď druhý pokus.

Rana pre ohybné displeje. Nový Samsung Galaxy Z Flip poškriabete nechtom.
Rana pre ohybné displeje. Nový Samsung Galaxy Z Flip poškriabete nechtom.

Nechceme samozrejme týmto spôsobom akokoľvek zhadzovať novinku od Samsungu. Je to celkom zaujímavá cesta, akou sa môžu v budúcnosti uberať smartfóny aj keď sme presvedčení o tom, že v súčasnosti nie je dotiahnutá do dokonalosti.

Na druhú stranu si ale myslíme, že v takomto prípade nemá čo robiť v predaji. Nepochybujeme o tom, že inžinieri raz prídu na to, ako vyšperkovať technológiu tak, aby to fungovalo bez akýchkoľvek problémov. Žiaľ teraz sa to nepodarilo a ak Galaxy Z Flip neodolá ani nechtu, je to trochu problém.

Smartfóny sa v dnešnej dobe pretekajú v tom, ktorý toho vydrží viac v čo nejaxtremnejších podmienkach. Potom príde juhokórejský gigant, a predstaví zariadenie, ktoré by sme mali pravdepodobne používať v rukavičkách. To veru nie je nič moc. Čo si o tom myslíte vy?

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 Ultra je v extrémnych zľavách: Kúpite ho o tretinu lacnejšie, ako iPhone 15 Pro Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.