Pokiaľ veľa cestujete, chystáte sa na dovolenku alebo len ráno potrebujete odložiť telefón v aute tak, aby ste videli na navigáciu Waze, dnes vám ukážem výborný držiak za výhodnú cenu, ktorý naozaj funguje.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Ak hľadáte držiak pre iPhone 12 s bezdrôtovým nabíjaním do auta, práve ste ho našli – svetapple.sk

Innocent Journey MagSafe Vent Charge si môžete zaobstarať v dvoch samostatných farbách a okrem spoľahlivého uchopenia iPhonu 12 vám ho aj bezdrôtovo nabije. Cena je len 39,99 € a to, ako dopadol môj niekoľkomesačný test sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Vkladanie do ventilácie zvládne každý

Začnime tým, ako sa toto príslušenstvo vkladá do ventilácie vozidla. Systém plastového uchopenia je veľmi jednoduchý a funguje na princípe tlačidla. Po jeho stisnutí sa otvoria dve časti s pogumovaným povrchom, ktoré musíte trafiť do lamely výduchu klimatizácie.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Systém vkladania do ventilácie zvládne každý. Chce to len cvik a hlavne cit! – svetapple.sk

Práve povrchová úprava je veľkým plusom, pretože držiak nezanecháva na plastových častiach interiéru vozidla žiadne stopy, ani keď ho používate týždne alebo mesiace.

V tomto bode ale upozorňujem, že samotný stisk je veľmi silný a tak treba s držiakom pri jeho vkladaní alebo vyberaní z výduchu narábať opatrne. Stačí tenší plast (ako má napríklad Škoda Octavia 2. generácie) a lamela ľahko praskne. Pokiaľ si ale dáte pozor, ničoho sa nemusíte obávať.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Po správnom nasadení sa nemusíte báť, že by vám držiak poškodil plasty vo vozidle – svetapple.sk

Určite to nepovažujem za nevýhodu, pretože uchopenie musí byť silné kvôli hmotnosti zariadenia, ktoré s držiakom používate. V mojom prípade šlo o iPhone 12 Pro Max s hmotnosťou 228 gramov. Ak pripočítam ešte teoretickú váhu MagSafe silikónového púzdra, ľahko sa dostanem na cca 260 gramov a to veru nie je málo.

Pevnosť systému MagSafe je príkladná. Udrží aj iPhone 12 Pro Max

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Innocent Journey MagSafe Vent Charger nezaskočí ani svižnejšia jazda alebo jamy na ceste – svetapple.sk

To čo si na tomto držiaku okamžite zamilujete je spôsob, akým sa používa. Zariadenie totiž nemusíte do ničoho zacvakať.

Po nasadnutí do auta ho skrátka iba priložíte ku ploche s magnetmi a za pol sekundy telefón ukotvíte tak pevne, že nespadne ani pri silnejších nárazoch spod podvozka alebo tiahlych zákrutách vo vyšších rýchlostiach.

Ako už bolo spomenuté vyššie, Innocent Journey MagSafe Vent Charger udrží aj iPhone 12 Pro Max a to nielen v režime na výšku, ale aj na šírku.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
iPhone 12 Pro Max si v ňom môžete otočiť aj na šírku – svetapple.sk

Stačí len dostatočne utiahnuť zadnú plastovú maticu a držiak zasadiť do ventilácie pod vhodným uhlom tak pevne, že sa ani nepohne. Toto ma popravde milo prekvapilo.

Materiály

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Povrchová úprava je plastová, no hanbiť sa za to nebudete ani v drahšom vozidle – svetapple.sk

Naopak, čo ma trochu sklamalo boli použité materiály. Očakával som, že povrch príslušenstva bude vypracovaný striktne z hliníka, no mýlil som sa.

Prečítajte si tiež  Kameň úrazu súčasných iPhonov!

Pre zachovanie čo najnižšej ceny a pravdepodobne aj hmotnosti bol použitý plast, ktorý však v striebornom vyhotovení nepôsobí ani v interiéri drahšieho vozidla úplne „lacným“ dojmom.

Okrem plastu sa tu stretnete aj s pogumovanou časťou, ktorá znázorňuje umiestnenie magnetov pre systém MagSafe. Je to príjemný detail, pretože práve v týchto miestach je vynaložený na zadnú sklenenú časť iPhonu 12 najvyšší tlak. Guma však aspoň čiastočne zabezpečí to, že vám tu nevzniknú škrabance alebo iné vizuálne poškodenia, no úplne im nezabráni.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Ak ho chcete používať na iPhone 12, odporúčam aj ochrannú fóliu alebo sklíčko na zadnú stranu zariadenia – svetapple.sk

Aj preto so zdvihnutým prstom odporúčam, že ak chcete zamedziť vizuálnym poškodeniam pri používaní systému MagSafe (v akomkoľvek príslušenstve), určite si nalepte na zadnú časť iPhonu 12 ochrannú fóliu alebo temperované sklo. Stáť vás to bude iba pár drobných a pri používaní vám nebude prekážať.

Bezdrôtové nabíjanie je obrovskou výhodou, no mohlo byť rýchlejšie

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Áno, svoj iPhone 12 môžete skrz Innocent Journey MagSafe Vent Charger aj nabíjať. Trvá to však trochu dlhšie – svetapple.sk

To čo Innocent Journey MagSafe Vent Charger má a iné konkurenčné držiaky pre iPhone 12 nie je bezdrôtové nabíjanie. Hlavná časť držiaku disponuje hrúbkou iba 6 mm a aj napriek tomu sa sem zmestila nabíjacia cievka.

Nabíjanie prebieha za pomoci systému Qi a rýchlosť veru nie je najvyššia. Toto negatívum však môže ovplyvniť aj výkon a stav USB konektora, respektíve zapaľovača vo vozidle (dodatočná nabíjačka do zapaľovača je súčasťou balenia za príplatok 10 €) alebo aj fakt, že na iPhone máte spustenú navigáciu, ktorá ho vybíja.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Telefón sa vám bude chladiť z výduchu klimatizácie – svetapple.sk

Samozrejme, že by som privítal, keby bolo dostupné aspoň 12 W alebo 15 W MagSafe nabíjanie, no na druhej strane mám pocit, že sa mi takto iPhone príliš neprehrieva.

Prispieva k tomu aj ten detail, že je umiestnený priamo na výduchu klimatizácie. V horúcich letných mesiacoch je teda zabezpečené bezprostredné chladenie, hoci ide skôr o náhodu než o cieľ.

USB-C kábel má 1 meter

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
V spodnej časti držiaka sa nachádza konektor pre USB-C – svetapple.sk

V spodnej časti držiaka sa nachádza konektor pre USB-C kábel, ktorý nájdete aj v balení. Na druhej strane je zakončený USB-A konektorom, pri ktorom je stále väčšia pravdepodobnosť, že sa bude nachádzať vo vašom vozidle (pri nových autách to ale môže byť ináč. Výrobcovia už začínajú preferovať USB-C).

Samotný káblik sa dá dokonca viesť aj pod plastami interiéru, no ja som si ich netrúfol rozoberať a navyše mi ani neprekážal.

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
USB-A oceníte predovšetkým pri starších vozidlách – svetapple.sk

Jediné mínus môže byť dlžka na úrovni 1 metra. Predpokladám, že 90 % používateľom to bude stačiť, no poznám aj ľudí, ktorí si podobné káble vkladajú do zapaľovačov/nabíjačiek pre zadných pasažierov vozidla (poväčšine pod výduchmi klimatizácie v strede). Tu už dodávaný kábel dočiahnuť nemusí, no za pár euro kúpite iný…

Prečítajte si tiež  Pražské Apple Museum je zavreté. Odcudzili mu celú jeho zbierku!

Nabíjanie iPhonu v aute je pohodlnejšie, než predtým

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Už nemusíte vkladať káblik do iPhonu pred každou jazdou – svetapple.sk

No a ak sa teraz pýtate, na čo je vlastne dobré nabíjanie držiaku, keď by stačilo káblik vložiť priamo do iPhonu, odpoveď je jednoduchá. Vy nemusíte robiť vôbec nič! Na začiatku skrátka pripojíte MagSafe systém držiaku do napájania a potom len vložíte iPhone 12 do magnetov.

Vypadáva nutnosť vkladania a vyťahovania Lightnignu počas každej jazdy hoci áno, aj to môže byť spôsob, ako si doplniť batériu (možno aj rýchlejšie). Pre mňa osobne je ale nekomfortný a preto preferujem riešenie od spoločnosti Innocent. Zvykol som si naň už po prvom dni používania.

Verdikt, kúpiť alebo nekúpiť? 

Innocent Journey MagSafe Vent Charger
Myslíte, že vám poviem nie? Nehrozí! Tento držiak je perfektný – svetapple.sk

Dostali sme sa do poslednej časti článku, v ktorej si zodpovieme na otázku, či si Innocent Journey MagSafe Vent Charger kúpiť alebo nekúpiť. Asi by som bol blázon, keby som vám ho v tejto chvíli neodporúčal, pretože aj napriek drobným kompromisom funguje výborne.

Každý si už musí zvážiť sám, či je preňho cena 39,99 € akceptovateľná, no ja osobne som presvedčený že je prinajmenšom adekvátna. Ako malý bonus na záver dostane zákazník pri objednávke v tejto sume aj poštovné zadarmo.

Čo mi chýbalo

  • Rýchlejšie nabíjanie (mohli ho ovplyvniť aj limity nabíjačky v aute)
  • Možno trochu prémiovejšie materiály 

Čo musím oceniť

  • Pevné uchopenie zariadenia cez magnety (aj iPhone 12 Pro Max)
  • Nastavenie držiaka do všetkých uhlov 
  • Možnosť bezdrôtového nabíjania (s ktorou odpadá nutnosť vkladania kábla do priamo zariadenia)
  • Veľmi jednoduché, doslova až návykové používanie

Táto recenzia vznikla v spolupráci s internetovým obchodom Innocent Store. Ďakujeme za podporu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Materiály a spracovanie
Výkon bezdrôtového nabíjania
Cena
Pevnosť
Sila upevnenia zariadenia
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-innocent-journey-magsafe-vent-charger-je-to-najlepsi-drziak-pre-iphone-12-do-autaAk hľadáte ten najlepší držiak do auta so systémom MagSafe a bezdrôtovým nabíjaním, práve ste ho našli. Za pomerne príjemnú cenu ho odporúčam každému majiteľovi iPhonu 12.