Samsung Galaxy S24 Ultra, ktorý je aktuálne považovaný za jeden z najlepších smartfónov s operačným systé mom Android ponúka špičkovú hardvérovú výbavu. Jej súčasťou je aj inovatívne pero S Pen, ktoré nadstavuje do tejto kategórie zariadení vysoký štandard. Tento užitočný prvok však najnovšie čelí kritike. Ako informuje portál Androidauthority, používatelia sa pri styluse S Pen sťažujú na veľmi nepríjemný zápach.

Na tento problém upozornil ako prvý príspevok používateľa LatifYil na sociálnej sieti Reddit, ktorý opísal zápach pera S Pen ako príliš silný a pripomínajúci pálenie spôsobené vnútorným teplom v zariadení. To viedlo k tomu, že sa objavili ďalší majitelia Samsungu Galaxy S24 Ultra, ktorí doslova ovoňali svoje perá S Pen a potvrdili tento bizarný jav.

Redaktor portálu Androidauthority Aamir Siddiqui sa to v záujme vedy rozhodol preveriť tiež, pričom potvrdil, že S Pen skutočne pripomína vôňu čiastočne spáleného plastu. Zároveň však dodal, že na to, aby to používateľ cítil, si musí k peru privoňať skutočne veľmi blízko.

Problém mohli mať aj staršie generácie zariadenia 

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: YouTube / Mrwhosetheboss / Unsplash / Zana Latif (úprava redakcie)

Zaujímavé je, že niektorí používatelia hlásili podobný zápach, keď bolo ich zariadenie intenzívne používané, napríklad počas hrania náročných hier. Špekuluje sa preto, že vnútorné teplo Samsungu Galaxy S24 Ultra by mohlo „nahrievať“ plastové komponenty pera S Pen.

Napriek zápachu však na pere S Pen ani jeho puzdre nie je viditeľné žiadne poškodenie alebo zhoršenie kvality.

Zaujímavé je, že aj oficiálne fóra spoločnosti Samsung tento problém uznali a naznačili, že teplo z telefónu by skutočne mohlo ovplyvniť plastový materiál pera S Pen, čo by viedlo k zápachu. Zdá sa, že tento problém sa netýka len modelu S24 Ultra, pretože podobné problémy mali údajne aj predchádzajúce generácie. Pri tých sa to však nedostalo až do médií.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Note 7, je lepší ako 6S Plus?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.