Na trhu je množstvo mobilných zariadení, ktoré sa vás snažia zaujať modernými technológiami. A aj keď milujeme klasické riešenie, snáď každý už uvažoval o tom, že by si vyskúšal zariadenie so skladacím displejom. Donedávna boli tieto smartfóny drahé, no dnes ich viete získať výrazne lacnejšie, ako iPhone. Pekným príkladom je Samsung Galaxy Z Flip5, ktorý je špičkovo vybavený a aj tak sa predáva za extrémne výhodnú cenu.

Tento model prišiel na trh v lete 2023, takže je relatívne nový. K dispozícii má vonkajší 3,4″ a vnútorný 6,7″ AMOLED displej s rozlíšením až 2640 x 1080 pixelov a tiež 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Väčšia obrazovka je samozrejme skladacia. A aj keď sa hovorí, že táto technológia nie je veľmi odolná, Samsungu sa tu podarilo zakomponovať odolnosť voči vode v rámci normy IPX8. Taktiež je tu pevný hliníkový rám, či solídny pánt, ktorý vydrží obrovský počet otvorení / zatvorení.

Čo sa týka potom ceny, tá je pri Samsung Galaxy Z Flip5 až prekvapivo nízka. Hoci je pravda, že výrobca tento model po predstavení predával štandardne za 1 199 € v základne 256 GB verzii, vy ho môžete po kliknutí na tento odkaz získať už za 729 €, vďaka čomu ušetríte takmer 500 €. Netreba snáď ani pripomínať, že za podobné peniaze sa dnes predáva skoro 1,5 ročný iPhone 14, nie to úplne nový iPhone 15, ktorý je stále považovaný za základný model ponuky.

Samsung Galaxy Z Flip5 nesklame ani svojou výbavou 

Samsung Galaxy Z Flip5
Zdroj: YouTube / Tech Spurt / Dr Debox (úprava redakcie)

Samozrejme, skladačka nie je iba o displeji a v Južnej Kórei to veľmi dobre vedia. Samsung Galaxy Z Flip5 preto disponuje moderným čipom Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 s 8 GB RAM, s ktorým môžete mať istotu, že mu nebude chýbať výkon za žiadnych okolností. Telefón má tiež USB-C konektor, podporu bezdrôtového nabíjania a batériu s kapacitou až 3 700 mAh. To je veľmi slušná hodnota.

V Samsungu navyše nezabudli ani na zadný fotoaparát, ktorý bude bohato stačiť 99 % majiteľov. Hlavný snímač má 12 Mpx (f/1.8), ale využíva môžete aj druhý ultraširokouhlý snímač s rozlíšením 12 Mpx (f/2.2). Obraz je samozrejme po celý čas opticky stabilizovaný a video môže byť natáčané v 4K rozlíšení pri 60 FPS. Taktiež stojí za zmienku aj predná kamera s rozlíšením 10 Mpx (f/2.4) a veľmi dobrými schopnosťami.

Ako teda môžete vidieť sami, Samsung Galaxy Z Flip5 nie je iba veľmi dobre vyzerajúca skladačka, ale aj špičkovo vybavený smartfón. Náš malý tip na záver je, že pokiaľ by ste nad jeho nákupom skutočne uvažovali, vybrať by ste si mali skôr 512 GB verziu, ktorá je len o málo drahšia, ako tá základná 256 GB. Zatiaľ čo v čase uvedenia na trh sa predávala za 1 319 €, dnes ju po kliknutí na tento odkaz zoženiete aj za 764 €. A priplatiť si len cca 35 € za dodatočných 256 GB je z nášho pohľadu veľmi fér. Rozhodnúť sa, ale musíte vy sami.

Prečítajte si tiež  Zimný výpredaj: Kúpite si Office za vynikajúcu cenu a získajte Windows 11 úplne zadarmo!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -