Samsung pred rokmi začal investovať do vývoja skladacích displejov a dnes je v tomto segmente na absolútnom vrchole. Vlajková loď ponuky Samsungu Galaxy Z Fold5 sa štandardne predávala za pomerne šialené sumy. Dnes je, ale situácia iná a tento smartfón kúpite veľmi výhodne. Má špičkovú výbavu, ktorú si zamilujete.

Samsung Galaxy Z Fold5 disponuje vonkajším 6,2″ AMOLED displejom a vnútorným 7,6″ AMOLED displejom, ktorý je po otvorení len o niečo menší, ako obrazovka v pôvodnom iPade mini. Okrem iného je tu aj technológia LTPO, vďaka čomu sa môžete tešiť na 120 Hz obnovovaciu frekvenciu (na oboch displejoch) či veľmi vysoké rozlíšenie. Čo však cena?

Vzhľadom na to, že Samsung Galaxy Z Fold5 je vlajková loď skladačiek, výrobca tomu prispôsobil aj cenu. Nezľaknite sa. Keď prišiel tento model v druhej polovici 2023 na trh, predával sa za pomerne extrémnych 1 899 €. Dnes je, ale situácia iná a vy môžete ušetriť množstvo peňazí. Najlacnejšie prevedenie s 256 GB úložiskom a 12 GB RAM sa predáva po kliknutí na tento odkaz už od 1 204 € u predajcu s výborným hodnotením. Vďaka tomu dokážete veľmi slušne ušetriť.

Nemusíte sa pri tom báť ani toho, že by bol tento smartfón príliš „krehký“. Samsung Galaxy Z Fold5 má extrémne odolný pánt a odolnosť voči vode v rámci normy IPX8. Ak budete pri jeho používaní aspoň trochu opatrní, môžete si byť istí, že sa mu nič nestane. V útrobách smartfónu sa potom nachádza veľmi výkonný čip Snapdragon 8+ Gen 2, ktorý sa môže pochváliť aj vysokou energetickou účinnosťou. Je to plnohodnotný konkurent pre procesory zo série „A“ od spoločnosti Apple.

Tento smartfón vás navyše nesklame ani v oblasti fotografie. Disponuje troma snímačmi v zadnej časti v nasledujúcom rozložení: hlavný 50 Mpx snímač s clonu f/1.8, ultraširokouhlý 12 Mpx a 10 Mpx teleobjektív s možnosťou 3x optického a až 30x digitálneho priblíženia. Takisto je tu aj skenovanie odtlačkov prstov či veľký 4 400 mAh akumulátor, s ktorým zvládnete bez problémov jeden celý deň na jedno nabitie.

Samsung Galaxy Z Fold5
Zdroj: YouTube / zollotech

Ak si teda chcete zaobstarať skladací smartfón a hľadáte to najlepšie z najlepšieho, čo je aktuálne v ponuke, výberom Samsungu Galaxy Z Flip5 nemôžete absolútne nič pokaziť. Navyše keďže sa dá po kliknutí na tento odkaz získať už za 1 204 €, z nášho pohľadu je to výborná šanca, ako na ňom ušetriť. Rozhodnúť sa, ale musí každý individuálne.

Prečítajte si tiež  Samsung opäť útočí na iPhone!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -