Moderné technológie by nám mali pomáhať, no niekedy sa stane, že dokážu skomplikovať či dokonca ohroziť ľudský život. Presne to sa stalo na palube letu Alaska Airline v pondelok večer, ktorý bol evakuovaný po samovznietení smartfónu. Išlo o Samsung Galaxy A21.

Hovorca letiska v Seattle v e-mailovej správe pre The Seattle Times uviedolže „telefón bol spálený na nepoznanie“ a bližšie podrobnosti o zariadení poskytol až jeho majiteľ sediaci v lietadle. „To, že išlo o Samsung Galaxy A21 sa pri pohľade na zvyšky zariadenia nedalo potvrdiť“ – doplnil hovorca.

Letovej posádke sa našťastie podarilo uhasiť požiar a to pomocou špeciálneho vrecka na batérie. Nakoľko sa ale v celej kabíne vyskytol nebezpečný a jedovatý dym, cestujúci si museli nasadiť evakuačné dýchacie prístroje.

Samsung Galaxy A21 začal horieť až keď let pristál na letisku Seattle-Tacoma. Všetkých 128 cestujúcich vrátane šiestich členov posádky bolo prevezených autobusom na najbližší terminál, pričom našťastie nedošlo ku žiadnym vážnym zraneniam.

https://twitter.com/dave_lickorish/status/1430037672261668868?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1430037672261668868%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2021%2F08%2F24%2Fsamsung-galaxy-a21-plane-fire%2F

Na Twitter sa okamžite po udalosti začali objavovať príspevky, kde cestujúci tvrdili, že horiaci telefón je ako dymovnica.

Samsung mal v roku 2016 obrovské problémy s batériami 

V tejto súvislosti sme si pripomenuli udalosti z roku 2016, kedy mal Samsung na krku celosvetovú kauzu, súvisiacu so zariadením Galaxy Note 7. Jeho akumulátor trpel na bezdôvodné samovznietenie, pričom niekedy dokonca vybuchoval.

Prípadov bolo napokon toľko, že Samsung tento model úplne stiahol z predaja a od zákazníkov zbieral predané kúsky výmenou za plnú nákupnú sumu.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Aj z tohto dôvodu mali majitelia Samsungu Galaxy Note 7 zákaz vstupu do všetkých lietadiel alebo letov, ktoré sa nachádzajú na území USA.

V súčasnosti neexistujú žiadne dôkazy, že by mal Samsung Galaxy A21 podobné problémy. Takéto nehody sa jednoducho stávajú a výnimkou nie je ani spoločnosť Apple. V miliónovej várke sa jednoducho vždy nájde jeden vadný kus…

Dúfajme, že sa podobné situácie v budúcnosti nebudú opakovať a už vôbec nie v tak nebezpečných miestach, akými môže byť práve paluba dopravného lietadla.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -