Aj keď sme dnes takmer všetci zvyknutí na platenie mobilným telefónom, niekedy predsa len vyťahujeme z peňaženky aj platobnú kartu. Spoločnosť Samsung si je toho vedomá a presne preto do klasickej karty pridala nový čip pre lepšie zabezpečenie.

Jeho označenie je S3B512C a obsahuje aj integrovaný snímač na skenovanie odtlačkov prstov. Zároveň čip počíta aj so zabezpečeným elementom a procesorom, vďaka čomu je používanie karty mimoriadne bezpečné. Cieľom Samsungu je, aby sme v budúcnosti nemuseli používať PIN kód pri overovaní platby. Na všetko by mal slúžiť jediný dotyk prsta.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Samsung predstavil kartu so snímačom odtlačkov prstov, ktorá sa bude dať používať rôznymi spôsobmi 

Samsung

Juhokórejský gigant sľubuje, že nové integrované obvody spĺňajú certifikáciu CC EAL 6+ a takisto najnovšiu verziu BEPS od spoločnosti MasterCard. Čítačku výrobca navyše prepracoval naozaj do detailov a tak ju nikto neoklame za pomoci umelých odtlačkov.

Firma dopĺňa, že jej novú technológiu nemusíme silou mocou spoznávať iba pri kreditných alebo debetných kartách. Skvele sa hodí napríklad aj na zamestnanecké, študentské alebo iné karty, kde sa môžu používať heslá (PIN kódy).

Prečítajte si tiež  Samsung chce zachrániť svet pred ďalšou krízou. Chystá sa postaviť vlastnú továreň na mikročipy

Uvidíme, či toto riešenie budeme môcť pozorovať na platobných kartách v blízkej budúcnosti aj na Slovensku. Hoci to celé pôsobí skôr ako patent, Samsung to evidentne myslí úplne vážne keďže ku tejto novinke vydal kompletnú tlačovú správu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSamsung
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.