To, že bude Seriál The Last of Us úspešný sa dalo predpokladať. Pravdepodobne však ani v HBO neočakávali, aké extrémne množstvo divákov priláka pred televízne obrazovky. V lineárnom vysielaní a na službe HBO Max si ho totiž v premiérovej časti pozrelo až 4,7 milióna ľudí. Pokiaľ preskočíme House of Dragon (spinoff na GoT), ide o najväčší debut od uvedenia Boardwalk Empire v roku 2010. Téme sa venoval portál Deadline.

Len pre porovnanie, obľúbený seriál Euphoria prilákal vo svojej druhej sérii pred televízne obrazovky v januári minulého roka až 2,4 milióna divákov. Neskôr si jednu epizódu prehralo v priemere 19,5 milióna divákov na území USA.

- Reklama -

Platforma HBO Max v tejto súvislosti uviedla, že sledovanosť v nedeľu večer zvyčajne predstavuje 20 až 40 percent celkovej hrubej sledovanosti seriálu na epizódu. Naznačuje to teda, že The Last of Us bude absolútnym hitom.

Pokiaľ ste ho ešte nevideli, do služby sa môžete zaregistrovať kliknutím na tento odkaz. Mesačné predplatné HBO Max štartuje na úrovni 6,99 €, no ak zaplatíte za celý rok, ušetríte až 34 %. Predplatné vás vyjde na 54,99 € namiesto 83,88 €.

Za zmienku tiež stojí, že platforma HBO Max začala v USA zdražovať, pričom existuje pravdepodobnosť, že tento trend dorazí aj ku nám na Slovensko. Ak teda chcete mať tú najlepšiu možnú cenu, ročné predplatné sa javí ako najlepšia voľba.

O čom je seriál The Last of Us? 

Celý príbeh je založený na populárnej hre pre PlayStation, pričom jeho dej sa odohráva 20 rokov po zničení modernej civilizácie. V hlavnej úlohe hrá postava Joel – ostrieľaný preživší, ktorý je najatý na to, aby prepašoval iba 14-ročné dievča Ellie z karanténnej zóny.

A hoci sa to na začiatku zdá ako jednoduchá úloha, neskôr sa situácia zmení a dvojica sa vydáva na brutálne náročnú cestu.

V hlavných úlohách sa predstavia Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett a Nick Offerman, ako aj Melanie Lynskey, Storm Reid, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Lamar Johnson, Keivonn Woodard, Graham Greene, Elaine Miles, Ashley Johnson a Troy Baker.

„Sme nadšení, že fanúšikovia seriálu aj hry zažijú tento kultový príbeh novým spôsobom, a vyjadrujeme im našu vďaku za to, že pomáhajú k úspechu,“ povedal Casey Bloys, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ HBO & HBO Max Content. „Gratulujeme Craigovi, Neilovi a skvelým hercom a štábu, ktorí neúnavne pracovali na tom, aby tento seriál uviedli do života. Tešíme sa, že si fanúšikovia na celom svete užijú zvyšok sezóny.“

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -