Netflix má za sebou niekoľko krušných mesiacov. Veľký odliv používateľov a pokles príjmov firmy, na ktorom sa podpísali aj konkurenčné streamovacie služby sa spoločnosť postupne snaží dohnať, no možno nie až tak správnym smerom. Nejeden používateľ sa určite pohoršil nad novinkou v podobe nového predplatného, ktoré bude obsahovať reklamy. Netflix však spolu s týmto krokom plánuje aj ďalšie nepopulárne zmeny.

Pripravované predplatné služby Netflix s podporou reklám dorazí s ďalším obmedzením.  Predplatitelia tohto programu nebudú mať sprístupnenú funkciu, vďaka ktorej si môžu sťahovať filmy a seriály pre sledovanie v offline režime. Toto obmedzenie sa našlo v kóde v aplikácii Netflix pre zariadenia so systémom iOS, ktorý v skratke znie: „Sťahovanie je dostupné vo všetkých plánoch okrem Netflixu s reklamami.“ O tejto zmene informovala agentúra Bloomberg.

- Reklama -

Predplatné s reklamami a bez režimu offline

Štandardné plány Netflix umožňujú sťahovanie určitého obsahu na sledovanie v režime offline a obmedzenie tejto funkcie na drahšie predplatné. Je teda možné, že vzhľadom na túto zmenu sa Netflix bude snažiť ešte viac dvihnúť ceny v podobe „príplatkových služieb“.

Offline režim sledovania v aplikácii Netflix
Zdroj: Netflix

Služba s reklamami bude mať obsahovať niekoľko zmien. Netflix v ňom neplánuje umožniť zákazníkom preskočiť reklamy alebo získať prístup k ovládacím prvkom prehrávania počas prehrávania reklám. Reklamy sa síce nebudú vzťahovať na kompletný obsah platformy, no Netflix zatiaľ nepotvrdil bližšie špecifikácie.

Zatiaľ nie je známe, aká bude cena služby Netflix s podporou reklám, ale Netflix v posledných rokoch niekoľkokrát zvýšil svoje ceny. Netflix je naďalej jedinou streamovacou službou, ktorá si účtuje príplatok za lepšiu kvalitu streamovania, a úroveň podporovaná reklamou bude pravdepodobne ponúkať podobnú kvalitu streamovania ako plán Basic, takže so 4K sa môžeme rozlúčiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -