Netflix má za sebou niekoľko krušných mesiacov. Veľký odliv používateľov a pokles príjmov firmy, na ktorom sa podpísali aj konkurenčné streamovacie služby sa spoločnosť postupne snaží dohnať, no možno nie až tak správnym smerom. Nejeden používateľ sa určite pohoršil nad novinkou v podobe nového predplatného, ktoré bude obsahovať reklamy. Netflix však spolu s týmto krokom plánuje aj ďalšie nepopulárne zmeny.

Prečítajte si tiež  Netflix zakročil proti Apple. Našiel ešte jednoduchší spôsob, ako obísť provízie v App Store!

Pripravované predplatné služby Netflix s podporou reklám dorazí s ďalším obmedzením.  Predplatitelia tohto programu nebudú mať sprístupnenú funkciu, vďaka ktorej si môžu sťahovať filmy a seriály pre sledovanie v offline režime. Toto obmedzenie sa našlo v kóde v aplikácii Netflix pre zariadenia so systémom iOS, ktorý v skratke znie: „Sťahovanie je dostupné vo všetkých plánoch okrem Netflixu s reklamami.“ O tejto zmene informovala agentúra Bloomberg.

Predplatné s reklamami a bez režimu offline

Štandardné plány Netflix umožňujú sťahovanie určitého obsahu na sledovanie v režime offline a obmedzenie tejto funkcie na drahšie predplatné. Je teda možné, že vzhľadom na túto zmenu sa Netflix bude snažiť ešte viac dvihnúť ceny v podobe „príplatkových služieb“.

Offline režim sledovania v aplikácii Netflix
Zdroj: Netflix

Služba s reklamami bude mať obsahovať niekoľko zmien. Netflix v ňom neplánuje umožniť zákazníkom preskočiť reklamy alebo získať prístup k ovládacím prvkom prehrávania počas prehrávania reklám. Reklamy sa síce nebudú vzťahovať na kompletný obsah platformy, no Netflix zatiaľ nepotvrdil bližšie špecifikácie.

Zatiaľ nie je známe, aká bude cena služby Netflix s podporou reklám, ale Netflix v posledných rokoch niekoľkokrát zvýšil svoje ceny. Netflix je naďalej jedinou streamovacou službou, ktorá si účtuje príplatok za lepšiu kvalitu streamovania, a úroveň podporovaná reklamou bude pravdepodobne ponúkať podobnú kvalitu streamovania ako plán Basic, takže so 4K sa môžeme rozlúčiť.

Prečítajte si tiež  Netflix či HBO Max sú úplne inde. Toto je skutočný trhový podiel Apple TV+

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -