Pokiaľ si chcete kúpiť skladacie zariadenie a vyskúšať si túto technológiu v praxi, na výber máte viacero produktov od rôznych výrobcov, ktoré sa líšia svojim hardvérom a funkciami. Ak by sme mali vybrať, ale najlepší produkt v pomere cena / výkon / protihodnota, určite by to bol Samsung Galaxy Z Flip5, ktorý bol predstavený v druhej polovici minulého roka. Táto stále relatívne veľká novinka klesla na svoje cenové dno. Vďaka tomu ju kúpite za extrémne nízku cenu.

Samsung Galaxy Z Flip5 má dva displeje. Ten vonkajší ponúka uhlopriečku 3,4″ a vnútorný po rozložení až 6,7″. Ide o AMOLED technológiu s rozlíšením 2640 x 1080 pixelov a tiež 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vďaka tomu si užijete všetok obsah v maximálnej kvalite. Samsung Galaxy Z Flip5 však poteší aj svojou hliníkovou konštrukciou s pevným pántom a odolnosťou voči vode v rámci normy IPX8. To zaistí, že vám bez problémov vydrží slúžiť aj niekoľko rokov.

Čo vás na tomto produkte najviac zaujme je jednoznačne jeho cena. Skladačky síce nie sú lacné, no už dávno nejde o tak nedostupnú technológiu, ako pred rokmi. Hoci sa Samsung Galaxy Z Flip5 predával v čase uvedenia na trh až za 1 199 €, dnes je situácia celkom iná. Zariadenie totiž kúpite po kliknutí na tento odkaz za 685 € u predajcu s fantastickým hodnotením. Za takéto peniaze sa dnes predáva iPhone 14 z roku 2022.

Sklamaní pri tom nebudete ani z hardvéru. Samsung Galaxy Z Flip5 dostal do vienka vydarený procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Batéria v tomto zariadení dosahuje až 3 700 mAh a dobíja sa buď cez USB-C alebo bezdrôtovo. Vďaka tomu sa môžete tešiť na celodennú výdrž. Okrem iného vás potešia aj kvalitné fotoaparáty (širokouhlý a ultraširokouhlý) v zadnej časti, oba s rozlíšením 12 Mpx a schopnosťou nahrávania 4K videa pri 60 FPS. Výhodou je tiež optická stabilizácia obrazu.

Ak sa vám teda zapáčil tento veľmi slušne vybavený smartfón so skladacím displejom, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 685 €. Z nášho pohľadu ide o ponuku, ktorá sa neodmieta. Radi by sme si totiž vyskúšali skladací iPhone, no ten zatiaľ neexistuje. A ak by sme sa mali zoznamovať s takouto technológiou, určite by sme si vybrali práve Samsung. Predsa je v oblasti skladacích displejov absolútne najďalej.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tento Android bez hanby ukradol iPhonu Dynamic Island. Pozrite sa, čo dokáže
Môže ťa zaujímať
- Reklama -