Do vojny na Ukrajine sa zapojila aj najväčšia hackerská skupina Anonymus, ktorá prostredníctvom svojho Twitter účtu vyhlásila Rusku kybernetickú vojnu. Na tejto sociálnej sieti sleduje Anonymus viac ako 6,7 milióna ľudí a na profile sa objavujú aktuálne informácie z diania na Ukrajine.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako uvádza internetová stránka ABC, hackeri sa okamžite zamerali na štátom kontrolovanú spravodajskú službu Russia Today (RT.com), ktorú sa im podarilo úplne vypnúť. A aj keď medzičasom viackrát naskočila naspäť, Anonymus v útokoch pokračuje.

Okrem RT.com padli za obeď aj ďalšie internetové stránky Kremľa, ruskej vlády a ruského ministerstva obrany. To môže skomplikovať situáciu v krajine.

Anonymus sa zameral aj na DDoS útoky

Najväčšia hackerská skupina používa predovšetkým DDoS útoky, ktoré dokážu internetovú stránku zaplaviť obrovským množstvom fiktívnych návštevníkov a tým pádom ju vyradiť z prevádzky. Podľa experta na internetovú bezpečnosť Roberta Pottera si to môžeme predstaviť tak, ako by sme púšťali piatich ľudí naraz cez jedny dvere.

DDoS útoky sú relatívne lacné a ľahko realizovateľné. Toto isté však platí aj o obrane voči nim. Pokiaľ má web ako také zabezpečenie, môže si doslova vybrať krajiny, z ktorých naň prúdi návštevnosť a zvyšok sveta odstrihnúť.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo je v súčasnosti prístup na web RT.com jednoduchší z Ruska ako z akejkoľvek krajiny, ktorá sa nachádza mimo neho. Celú situáciu budeme naďalej sledovať a akonáhle sa objaví niečo nové, dáme vám samozrejme vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -