Dennodenne vás informujeme o podvodoch, s ktorými sa stretávajú Slováci. Niekedy si síce poviete, kto môže na takéto triky v dnešnej dobe naletieť, no takýchto osôb sa žiaľ stále nájde veľa. Posledný prípad sa týkal 59 ročnej ženy z okresu Ružomberok, ktorá poslala falošnému lekárovi 42 500 €. Informoval o tom portál Teraz na základe správy TASR.

Ako informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru (KR PZ) v Žiline Gabriela Kremeňová, ženu ešte v júni 2023 kontaktovala na sociálnej sieti neznáma osoba, ktorá sa prezentovala ako lekár pracujúci v Jemene.

Po určitom čase sa tejto neznámej osobe podarilo získať dôveru 59-ročnej ženy, ktorá chcela pomôcť so zaplatením zvýšených nákladov pre náhradného lekára, ktorý mal neznámeho muža v Jemene vymeniť.

Žena poslala 42 500 € úplne cudzej osobe 

Žene bol poskytnutý e-mailový kontakt na osobu, ktorá sa mala o všetko postarať. Následne žena zaslala na neznámy účet 42 500 €, ktoré sa jej žiaľ s vysokou pravdepodobnosťou už nikdy nevrátia.

Policajti v súvislosti s tým prípadom apelujú na verejnosť, aby si ľudia dávali obrovský pozor na to, komu posielajú svoje peniaze. Pokiaľ ide o niekoho, koho osobne nepoznajú a nikdy ho nevideli, je vysoká šanca, že ide o podvod.

Dvojnásobne to platí pri profiloch partnerov, ktorí sú až príliš atraktívni a často nerealistickí. S takýmito ľuďmi je potrebné čo najrýchlejšie odstrihnúť kontakt. Podobných prípadov sa každý jeden rok udeje hneď niekoľko, pričom poškodené osoby veľakrát ani neinformujú políciu, nakoľko sa za svoj čin hanbia.

Reklama
Reklama

V tomto prípade to ale treba prekusnuť a príslušníkov policajného zboru o prípade určite upovedomiť. Aj keď je malá šanca, že uvidíte svoje peniaze späť, stále existuje a navyše im môžu vaše informácie pomôcť pri vyšetrovaní podobných prípadov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Tieto aplikácie si vymažte z telefónu. Podvodníci vás cez ne môžu okradnúť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -