Podvodníci sú čoraz sofistikovanejší. Aj v roku 2022 sa objavujú podozrivé telefónne hovory, pomocou ktorých sa vás snažia pripraviť o osobné údaje. Najhoršie na tom je, že čísla už používajú štandardnú slovensku predvoľbu a tak ich nie je ľahké odlíšiť od tých zahraničných. Pokiaľ teda dvíhate neznáme telefonáty, môžete sa nechať dobehnúť.

Polícia Slovenskej repubilky na svojej Facebookovej stránke zdieľala viacero príbehov od ľudí, ktorí sa s týmito podvodníkmi stretli na vlastnej koži. V drvivej väčšine prípadov sa ozval anglický hlas, ktorý pôsobil, ako by šlo o nahrávku. To je prvý indikátor toho, že by ste mali telefonát zrušiť a číslo rovno zablokovať.

Podvodníci sa vás snažia nachytať viacerými spôsobmi

Podvodníci prostredníctvom volaní tvrdia, že majú prístup na zablokovanie vášho bankového účtu. Ľudia však pri týchto telefonátoch opisujú aj upozornenia na zneužitie osobných údajov či podozrivú aktivitu, ktorá je spojená s ich občianskym preukazom. Na niektorých to dokonca podvodníci skúšajú aj s Interpolom.

Vždy im však ide iba o jedno – získať vaše osobné údaje a v ideálnom prípade vás neskôr okradnúť o peniaze.

Počas hovorov si podvodníci pýtajú informácie, ktoré by ste im určite nemali dávať. Ide napríklad o prihlasovacie mená, heslá, čísla kariet a podobne. Ľahko sa tak dostanú ku vašim online účtom a dokonca aj ku peniazom.

V žiadnom prípade teda nikomu neposkytuje svoje osobné údaje cez telefón, pokiaľ neviete, o čo presne ide. Dvojnásobne to platí vo chvíli, keď s vami niekto cudzí komunikuje v anglickom jazyku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto vám hackeri môžu napadnúť Apple ID. Útoky sú čoraz bežnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -