Vývojárska konferencia WWDC 2020, ktorá sa zvykne konať vždy v júni, je veľmi ohrozená a vyzerá to tak, že ju Apple úplne zruší. Nenaznačujú to len kroky iných technologických spoločností. Dnes vydal varovanie okres Santa Clara, pod ktorý patrí Cupertino, Palo Alto, Mountain View či San Jose.

Posledná rana pre WWDC 2020? Okres Santa Clara ju neodporúča organizovať.

Koronavírus vládne svetu a reagujú na to mnohé krajiny, mestá či dokonca celé okresy. Tie vydávajú odporúčania, v ktorých varujú občanov, pred možným šírením pandémie. Tou je aktuálne nakazených cez 100 000 ľudí, po celom svete.

Presné čísla si môžete pozrieť na tejto mape. Jedným z okresov je aj Santa Clara a teda okres, pod ktorý spadá napríklad Cupertino, Palo Alto, Mountain View či San Jose. Ten varuje pred nebezpečenstvom z ochorenia a prosí technologické spoločnosti, aby zrušili podujatia, či konferencie, na ktorých sa môžu zhromažďovať stovky (alebo tisíce) ľudí naraz.

Jednou z takýchto akcii môže byť aj WWDC, ktoré sa tradične koná v San Jose. Tá síce má prebiehať až v júni, avšak situácia sa dovtedy môže ešte zhoršiť a organizovať podobnú akciu by bolo veľmi nezodpovedné. Apple ešte oficiálne event neohlásilo a vyzerá to tak, že sa o to ani nebude pokúšať. Okres Santa Clara sa spolieha na to, že podobnými krokmi zamedzí šíreniu nákazy v oblasti Bay. Okrem iného pre firmy, ktoré tu sídlia, vydala tieto pokyny:

  • Bezodkladne zastavte pracovné cesty zamestnancov.
  • Minimalizujte počet zamestnancov, ktorí pracujú v rámci vzťahov a tiež zrušte veľké stretnutia, ako aj konferencie.
  • Naliehajte na zamestnancov, aby ostávali doma v prípade, že sú chorí.
  • Nevyžadujte zdravotnú potvrdenku od ľudí, ktorí sú chorí. Nemocnice sú v súčasnosti preťažené a tak ju nemusia byť schopné poskytnúť okamžite.
  • Využívajte viac telekomunikačné možnosti (pred osobnými stretnutiami)
  • Zvážte otváracie hodiny prevádzok a kancelárii.

Uvidíme, ako celá táto situácia dopadne. Sami ale môžeme povedať, že dávame len veľmi malú šancu tomu, že sa bude organizovať tento event. Predstavenie nových operačných systémov prebehne pravdepodobne cez internet. Nechajme sa teda prekvapiť. Ostatne, niečo podobné očakávame aj koncom marca…

Posledná rana pre WWDC 2020? Okres Santa Clara ju neodporúča organizovať.
Posledná rana pre WWDC 2020? Okres Santa Clara ju neodporúča organizovať.
Prečítajte si tiež  FBI ešte neodomkla iPhone strelca z Floridy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here