Na slovenskom telekomunikačnom trhu došlo ku nevídanej dohode. Dvaja poprední operátori uzavreli spoluprácu, z ktorej budú ťažiť najmä zákazníci 4ky. Po novom budú mať oveľa lepší prístup ku 4G sieti na celom území krajiny.

Aby sme to lepšie vysvetlili, v súčasnosti sa zákazníci štvrtého operátora spoliehajú na národný roaming v 3G sieti spoločnosti Orange Slovensko. Najmä z technických dôvodov sa ale spoločnosti dohodli, že používateľom sprístupnia rovno 4G sieť.

Dôvodom je to, že Orange sa chystá do konca roka vypnúť 3G sieť a tak by 4ka nemala ako fungovať v miestach, kde nemá svoje vlastné pokrytie.

Orange má v pláne modernizovať 4G sieť a masívne rozšíriť 5G sieť. Aj preto sa pred pár mesiacmi rozhodol pre rýchlejšie ukončenie 3G, ktoré ho v týchto aktivitách môže brzdiť.

Navyše ešte minulý rok uviedol Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, že najväčší slovenský operátor len tak nemôže vypnúť 2G a 3G sieť operátorovi 4ka.

Presne preto sa teda obe spoločnosti dohodli na rozumnom riešení, vďaka ktorému bude 4G „od 4ky“ dostupné až pre 97 % populácie Slovenska. A to je obrovský úspech.

„Sme radi, že budeme pokračovať v spolupráci s našim doterajším národným roamingovým partnerom minimálne ďalšie 3 roky. Veríme, že prístup do 4G siete Orange prinesie všetkým zákazníkom 4ky skvelú zákaznícku skúsenosť,“ hovorí Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN.

Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dátový roaming mimo EÚ: Operátori majú špeciálne dátové balíčky. Ušetriť môžete desiatky či stovky EUR
Môže ťa zaujímať
- Reklama -