Slovenskí operátori sa v súčasnosti doslova predbiehajú v tom, kto rýchlejšie pokryje čo najväčšiu časť populácie Slovenska s moderným 5G pripojením. Táto sieť sa stáva pomyselným štandardom aj v našich končinách, čo znamená, že ak máte kompatibilný telefón (napríklad iPhone 12 alebo novší), užívať si ju môžete aj vy.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Najväčší slovenský operátor teraz pre SvetApple uviedol, že jeho vysoko-rýchlostná 5G sieť je v súčasnosti dostupná až pre 1/4 populácie Slovenska. Orange tak potvrdzuje a dokonca prekonáva svoje dávnejšie sľuby, kedy tvrdil, že do konca roka 2020 pokryje 5G internetom 20 % populácie. Už dnes je to totiž až 25,2 % pričom sieť chytíte až v 140 slovenských mestách a obciach.

Operátor pri tom uvádza, že s výstavbou pokračuje ďalej, takže pokrytie sa bude stále rozširovať. My len doplníme, že v priebehu septembra mala táto istá sieť pokrytie na úrovni len 6,6 %. Tempo akým v Orange pracujú je teda mimoriadne rýchle.

Potvrdila to aj hovorkyňa spoločnosti Alexandra Piskunová, ktorá doplnila, že výstavba pokračuje ďalej a v priebehu budúceho roka má budovanie 5G siete akcelerovať. To znamená, že na konci roka 2023 by mohlo byť pokrytie podľa samotného operátora minimálne dvojnásobné ako dnes!

Orange postupne urýchli vypínanie staršej 3G siete 

Orange Slovensko na obrazovke iPhonu, ktorý je položený na drevenom stole
Zdroj: Unsplash / Tyler Lastovich

V súvislosti s ďalšou modernizáciou 4G siete, ako aj budovaním 5G siete sa Orange rozhodol pre skoršie vypnutie 3G siete, a to už k 31.12.2023. Vypnutie sietí starších generácií umožní Orangeu sústrediť sa na novšie typy sietí, ktoré zákazníkom prinesú vyššiu kvalitu a lepšiu používateľskú skúsenosť.

Vďaka vylepšeným parametrom 4G siete a budovaniu 5G siete bude schopný poskytovať zákazníkom ešte kvalitnejšie služby a dátovo náročnejšie IoT riešenia. Tieto kľúčové benefity pre zákazníkov sa vypnutím starších typov sietí podarí zabezpečiť bez zásadnej zmeny ponuky, pričom sa zároveň obmedzí negatívny dopad na životné prostredie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: TV Markíza nemusí byť dostupná pre 134 tisíc Slovákov. Tento operátor ju možno vyradí z ponuky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -