Trh so streamovacími službami to má v posledných rokoch komplikované. Jednotlivé spoločnosti čelia obrovskej konkurencii a tak sa uchyľujú ku krokom, ktoré nie sú vôbec populárne. Jedným z nich je aj zdražovanie, ktorému sa najnovšie nevyhla ani služba Max, ktorá bola donedávna na Slovensku známa ako HBO Max.

Hoci ku zmene na našom trhu došlo len relatívne nedávno, v zahraničí už Max existuje dlhšiu dobu. Ako teraz informuje portál The Verge, aj to je jeden z dôvodov, prečo si môžu kompetentní dovoliť zvýšiť jeho cenu. Nejde síce o nič drastické, no žiadneho predplatiteľa určite nepoteší, že za streamy svojich obľúbených seriálov, filmov alebo dokumentov bude platiť viac.

Max konkrétne oznámil, že ceny sa budú zvyšovať pri balíkoch predplatného bez reklám. Ten štandardný bude stáť po novom 16,99 $ / mesačne namiesto 15,99 $ / mesačne. Pokiaľ bude chcieť zákazník 4K obsah, zaplatí zaň 20,99 $ / mesačne namiesto 19,99 $ / mesačne.

Služba tiež zdražuje ročné predplatné bez reklám. Za štandardný plán človek zaplatí na 12 mesiacov 169,99 $ namiesto 149,99 $ a za prémiový 4K plán 209,99 $ namiesto 199,99 $. Predplatné s reklamami sa v tejto chvíli na Max nemení.

Ako to máme vnímať u nás na Slovensku? 

To, že táto streamovacia služba mierne zvyšuje ceny na zahraničných trhoch nás síce v tejto chvíli úplne zaujímať nemusí, nakoľko u nás sa zatiaľ nič nemení, no ani to nemusí trvať večne. Pri službe HBO Max a dnes Max sme sa už naučili, že zahraničné trhy sú so zdražovaním a zavádzaním niektorých noviniek popredu o niekoľko mesiacov.

Je teda pravdepodobne, že v dohľadnom čase dorazí zvyšovanie cien aj do našich končín, hoci si to samozrejme neprajeme. Dobrou správou, ale je, že zdražovanie by nemalo byť výrazné, nakoľko aj v USA sa pohybuje len na úrovni 1 $ / mesačne.

Navyše sa cena za službu u nás zvýšila len pomerne nedávno, takže je jasné, že sa so zavádzaním nového cenníka nebude Max na Slovensku nikam ponáhľať.

Koľko dnes stojí Max na Slovensku dnes?

Po tom, čo sa služba HBO Max premenovala na Max aj na Slovensku stúpla cena predplatného v prípade mesačného balíka z pôvodných 6,99 € / mesačne na 7,99 € / mesačne. V rámci ročného plánu sa cena navýšila z 54,99 € / mesačne až na 79,99 € / mesačne.

Takisto je u nás k dispozícii aj predplatné Premium s podporou 4K obsahu. Za to zaplatíte mesačne 9,99 € a ročne 99,9 €. Dúfajme, že to takto vydrží čo najdlhšie.

Prečítajte si tiež  Známa slovenská banka nepríjemne zdražuje: Klienti si priplatia za rôzne služby

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -