Apple sa rozhodlo urobiť začiatkom roka veľký krok. Sprístupnilo funkcie AirPlay aj pre výrobcov televízorov. Vďaka tomu už v podstate vo väčšine prípadov nepotrebujete Apple TV. Medzi týchto výrobcov patrí aj spoločnosť Sony. Tá začala dnes aktualizovať na AirPlay 2.

Sony aktualizuje televízory. Ponúknu AirPlay 2.

Aj spoločnosť Sony začala spolupracovať s Applom a začiatkom roka prehlásila, že sa do jej televízorov dostane technológia AirPlay 2. Jedná sa konkrétne o inteligentné modely zo stredných a vyšších tried. Okrem technológie AirPlay 2 budú tieto televízory podporovať aj HomeKit. Všetko sa sem pridá formou aktualizácie a tá momentálne prichádza. Okrem toho vďaka nej ponúka aj podporu Dolby Atmos.

- Reklama -

Podpora sa bude týkať predovšetkým týchto rád televízorov. 4B, A9F, Z9F, A9G, X950G, X850G. Uhlopriečky sú v tomto prípade 55″, 65″, 75″ a 85″ palcov.

Pokiaľ máte jeden z vyššie vymenovaných modelov a aktualizácia k vám neprišla, existuje jeden dôvod. Sony ju zatiaľ nevypustilo v Európe. Momentálne ju dostávajú len modely, ktoré sa nachádzajú v USA, Kanade a Južnej Amerike. To, kedy príde podpora aj ku nám zatiaľ nevieme. Je ale možné, že Sony zachováva určitú postupnosť. Nemalo by to teda trvať dlho.

Vďaka AirPlay 2 sa z vášho Smart TV stane tak trochu Apple TV. Bez väčších problémov si tu budete vrámci Wi-Fi stramovať prakticky akýkoľvek obsah od hudby, cez videá, fotky až po vašu domovskú obrazovku. Samozrejme plnohodnotná Apple TV to nebude ani zďaleka ak ale využívate iba tieto, vyššie vymenované základné funkcie, malo by vám to stačiť.

Do komentárov nám napíšte, či už AirPlay 2 máte na nejakom z vašich televízorov. My konkrétne ho dlhšiu dobu testujeme na firemnom 4K televízore Samsung a funguje to skutočne prvotriedne…

Sony televízory AirPlay 2
Sony aktualizuje televízory. Ponúknu AirPlay 2.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.