Už dlhšiu dobu sa v médiách hovorí o tom, že spoločnosť Sony uvedie na trh vylepšenú verziu svojej hernej konzoly PlayStation 5. Teraz sa na internete objavil únik, o ktorý sa postaral známy portál Key To Gaming. Ten svetu prezradil podrobné informácie ohľadom toho, čo môžeme od ďalšej verzie PS5 očakávať. A veru, že toho nie je málo.

Nový projekt, na ktorom sa v súčasnosti intenzívne pracuje, nesie kódové označenie Trinity a vývoj začal ešte v prvých mesiacoch 2022. Aj vďaka tomu by spoločnosť Sony mohla koncom roka 2023 sprístupniť vybraným vývojárom prvé devkity, aby mohli začať pracovať na vylepšených, alebo nových verziách svojich hier.

Zahraničné média hovoria o tom, že PlayStation 5, ktoré sa aktuálne predáva od 549 € a po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 474,99 € by malo byť v najbližších mesiacoch oveľa dostupnejšie, aby bolo pre používateľov dostatočne zaujímavé. Netreba však očakávať, že znížená cena výrazne podlezie hodnotu 475 €, na ktorej je po zľave u autorizovaných predajcov už dnes.

Rovnako sa nemusíte báť kúpiť si PlayStation 5 v týchto chvíľach, nakoľko vylepšená verzia má byť dostupná až v novembri 2024. Do tej doby máte ešte dosť času užívať si s aktuálnym modelom.

Čo prinesie vylepšené PlayStation 5 Pro? 

PlayStation 5 Slim
Zdroj: Letsgodigital

Ako informuje Zing, ku téme sa vyjadril aj leaker Tom Henderson, podľa ktorého sa máme dočkať vylepšeného grafického čipu s 30 WGP (Work-group Processor), v rámci ktorého má každé WGP 2 CU (Compute Unit). V praxi to znamená, že z pôvodných 36 CU by mohlo mať nové PlayStation 5 Pro až 60 výpočtových jednotiek.

Spoločnosť Sony môže pri konzole použiť buď architektúru RDNA 3, alebo dokonca RDNA 3.5, na ktorej v súčasnosti tvrdo pracuje spoločnosť AMD. O tejto informácií informoval leaker Kepler, ktorý sa domnieva, že prechod z RDNA 2 (v aktuálnom PS5) na RDNA 3 by znamenal len veľmi malý pokrok. Kepler sa tiež vyjadril ku SoC, ktoré má byť v PS5 Pro k dispozícii. To by malo niesť kódové označenie Viola.

Nové PlayStation 5 Pro by mohlo mať aj rýchlejšiu pamäť. V súčasnosti je k dispozícii výkon 14 000 MT/s (Megatranséforv za sekundu). Po novom by však mohla rýchlosť pamäte vzrásť až na 18 000 MT/s.

Niektoré zdroje tiež hovoria o tom, že nové PS5 Pro bude mať výkonnejší procesor, konkrétne postavený na architektúre Zen 4, namiesto Zen 2. Šlo by o veľký skok, no tieto správy žiaľ zatiaľ nie sú ničím podložené.

Prečítajte si tiež  Kúpte si iPhone 12 mini kým sa dá. Je extrémne lacný, no v predaji už nevydrží dlho

Isté je ale to, že hlavným cieľom PlayStation 5 Pro bude sprístupniť hráčom možnosť užívať si výkonnostný režim. Ten by mal umožniť hranie v 8K rozlíšení a poskytnúť vyšší výkon ray tracingu.

PS5 Pro s odnímateľnou mechanikou 

Nové PlayStation 5 napokon zrejme neponesie označenie „Slim“ ale „Pro“. Nič sa však nezmení na tom, že toto zariadenie ponúkne odnímateľnú mechaniku.

K dispozícii teda bude v podstate už iba digitálna verzia, ktorá sa dnes predáva lacnejšie, ako tá s možnosťou vkladať Blu-Ray disky. Po kliknutí na tento odkaz ju kúpite od 437 €.

Samotnú externú mechaniku si potom zákazník bude môcť dokúpiť individuálne za približne 99 €. Presné ceny vylepšenej hernej konzoly ale zatiaľ nie sú k dispozícii. Je teda veľmi otázne, ako moc bude táto stratégia výhodná pre zákazníkov.

Reklama
Reklama

Ak totiž bude PS5 Pro štartovať výrazne vyššie, ako na súčasných 549 € a ešte si ku nemu budeme musieť zakúpiť za ďalších 99 € mechaniku, ľahko za konzolu zaplatíme aj 649 €. A to môže potencionálnych záujemcov odradiť a motivovať ku nákupu konkurenčného Xbox Series X. Len pre doplnenie, aj táto konzola je dnes v zľave. Namiesto 559 € za ňu po kliknutí na tento odkaz zaplatíte iba 495 €. Dajte nám vedieť do komentára, či sa už na nové PS5 Pro tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here