Na trhu je množstvo bezdrôtových slúchadiel, ktoré vám sľubujú prémiové prehrávanie skladieb. Len málo z nich však dokáže túto obľúbenú marketingovú hlášku na sto percent naplniť. Ak si, ale zaobstaráte Sony WH-1000XM4, veríme, že s nimi budete maximálne spokojní. Na základe vlastnej skúsenosti vieme, že sú perfektné a keďže ich teraz viete získať v zľave za mimoriadne výhodnú cenu, asi tu ani nie je nad čím špekulovaťl

Zariadenie je v prvom rade vybavené veľmi výkonnými 40 mm meničmi, ktoré sa spolu s podporou Hi-Res audia postarajú o prvotriedny zvukový zážitok. Punc dokonalosti tomu potom dodá aj prítomnosť technológie ANC (aktívne potláčanie okolitých zvukov), ktorá patrí práve v Sony WH-1000XM4 medzi to najlepšie, čo sa dá dnes na trhu kúpiť. Na pripojenie potom slúži technológia Bluetooth 5.0 a slúchadlá majú samozrejme aj mikrofóny, aby sa cez ne dalo pohodlne komunikovať.

V čase uvedenia na trh sa Sony WH-1000XM4 štandardne predávali za pomerne mastných 399 €. Keďže však išlo o zariadenie, ktoré patrilo medzi prémiantov vo svojej triede, v podstate šlo o adekvátnu čiastku. Od tejto chvíle, ale nejaký ten piatok stihol uplynúť a preto po kliknutí na tento odkaz kúpite Sony WH-1000XM4 už za 276 €. Za podobnú cenu dnes Apple predáva AirPods Pro 2 s USB-C konektorom. A aj keď je pravda, že sú o čosi kompaktnejšie, pravý pôžitkár v tomto porovnaní siahne určite po WH-1000XM4.

Sony WH-1000XM4
Zdroj: YouTube / SoulOfTech (úprava redakcie)

Ich obrovskou výhodou totiž nie len špičkový zvuk, ale aj dlhá výdrž batérie na jedno nabitie. Ak si zapnete ANC, ktoré býva veľkým „žrútom“ energie, bez problémov dosiahnete 30 hodín na jedno nabitie a to je za nás fantastický výsledok.

Navyše, ak ANC nebudete potrebovať a tento režim deaktivujete, Sony WH-1000XM4 sa vedia dostať až na 38 hodín na jedno nabitie. Veľkou výhodou je tiež prítomnosť rýchleho nabíjania. Už za 10 minút v sieti budete mať dostatok energie na to, aby ste ďalších 10 hodín mohli počúvať svoju obľúbenú hudbu. To je úctyhodný výsledok, čo poviete?

Novšie Sony WH-1000XM5 sú tiež v cenovom zvýhodnení 

Sony WH-1000XM5
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / Nikias Molina (úprava redakcie)

Ak sledujete technologický priemysel, určite viete, že Sony Sony WH-1000XM4 už získali svojho nástupcu, ktorý nesie označenie Sony WH-1000XM5. A čo presne ponúka? Sú tu nejaké benefity, ktoré by vás mohli zaujať no otázne je, či vás dokážu presvedčiť na nákup.

Začať by sme mohli tým, že Sony WH-1000XM5 majú modernejší dizajn a zdokonalené prakticky všetky technológie, ktoré sa nachádzajú na ich „palube“. Nie je tu však nič natoľko revolučné, prečo by sa oplatilo prejsť zo staršieho modelu na ten novší. Je to, ako porovnávať iPhone 14 a iPhone 15.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať iPhone 16 naživo. Dizajn sa dosť zmení

Spoločnosť Sony sľubuje, že v slúchadlách WH-1000XM5 používa umelú inteligenciu, ktorá ešte viac dokáže zdokonaliť režim aktívneho potláčania okolitých zvukov. Taktiež je k dispozícii modernejší štandard pripojenia Bluetooth 5.1 a lepšiu výdrž má aj batéria, ktoré môže bež zapnutého ANC fungovať až 40 hodín. Ak ho však aktivujete, dostanete sa na úplne rovnakých 30 hodín, ako pri Sony WH-1000XM4. Tu teda žiaden posun nenastal.

No a cena? Rovnako, ako staršia verzia, aj tá nová štartovala v čase uvedenia na trh na čiastke 399 €. Dnes sa však slúchadlá Sony WH-1000XM5 dajú získať o čosi lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ich kúpite už za 349 €, vďaka čomu ušetríte cca 50 €. Stále však zaplatíte viac, ako 70 € za to, že budete používať novší model, ktorý nie je zas až v toľkých veciach lepší. To, ako sa rozhodnete, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -