Pred pár hodinami sme vás informovali, že SpaceX v spolupráci s NASA vyšle do vesmíru prvý komerčný let dvoch astronautov, na palube vesmírnej lode (Crew Dragon) za pomoci rakety Falcon 9. Aj keď sme veľmi očakávali dnešný štart, nakoniec sa neuskutočnil. Dôvodom bolo zhoršujúce sa počasie. Spoločnosť za ktorou stojí Elon Musk musí počkať do soboty.

Štart vesmírnej lode od SpaceX bol odložený pre zlé počasie.

Viac ako 1,5 milióna ľudí na oficiálnom live streame (a mnoho ďalších na iných streamoch) netrpezlivo čakalo, či sa ešte niečo na poslednú chvíľu nezmení. Napokon však vyhral zdravý rozum a bezpečnosť. Podmienky nad Kennedyho vesmírnym centrom (na Floride) boli mimoriadne nepriaznivé. SpaceX preto odročilo štart vesmírnej lode Crew Dragon s raketou Falcon 9.

Ak ste sa už tešili a teraz ste sklamaní, máme pre vás dobrú správu. Na ďalší štart nebudeme musieť čakať dlho. Bob Behnken a Doug Hurley spoločne poletia do vesmíru už o pár dní. Náhradný termín bol stanovený na 30. mája (v sobotu) o 15:22 EDT, čo bude na Slovensku o 21:22.

Pokiaľ teda chcete vidieť druhý pokus, nemali by ste si nechať túto príležitosť ujsť. Tak ako dnes, aj v sobotu môžu štart negatívne ovplyvniť rôzne okolnosti. V prvom rade je to samozrejme počasie, no stále tu je možná prítomnosť rôznych technických zlyhaní. Nemaľujme ale čerta na stenu a trpezlivo počkajme. Elonovi držíme palce. Tento let by mohol zmeniť budúcnosť komerčných letov do vesmíru.

NAŽIVO: Sledujte štart vesmírnej lode Crew Dragon a rakety Falcon 9 s ľudskou posádkou.
Štart vesmírnej lode od SpaceX bol odložený pre zlé počasie. Kedy bude druhý pokus?
Prečítajte si tiež  Elon Musk chystá konkurenta pre TikTok. Získal ho vďaka kúpe Twitteru
Môže ťa zaujímať
- Reklama -