Každému sa už stalo, že batéria v jeho telefóne nevydržala a úplne sa vypol. iPhone bol v minulosti v takomto prípade prakticky nevyužiteľný, no Apple všetko postupom času zmenil. Zariadenie vie v skutočnosti minimálne dve veci, aj keď je úplne vybité. Po novom vám navyše spolu s iOS 18 zobrazí dôležitú informáciu.

Najdôležitejšie: Ak sa vám niekedy vybil iPhone, zrejme viete, že existujú dve štádia. V tom prvom iOS zariadenie ešte trochu energie má, pretože vám dokáže ukázať ikonu úplne vybitej batérie a tiež informáciu o tom, že sa dá vyhľadať cez aplikáciu / službu Finy My. Druhé štádium je potom také, keď už telefón nemá absolútne žiadnu „šťavu“ a na stlačenie bočného tlačidla vôbec nereaguje. V takom prípade vám už neponúkne vôbec nič.

Dobrou správou, ale je, že v prvom režime vám po novom bude iPhone schopný zobraziť aj čas. Ten sa vyskytuje malým písmom v ľavom hornom rohu a môže byť užitočný napríklad pre tých, ktorý vybitý telefón využívajú ako kartu na metro, či iný prostriedok verejnej dopravy – Táto funkcia je rozšírená v zahraničí.

A aj keď je to skvelá správa, veľa z vás ňou určite nepotešíme. Problém je totiž v tom, že podľa nášho testu funguje len na najnovšom iPhone 15. Keď sme skúsili toto isté na staršom iPhone 14 Pro Max, čas na vybitej obrazovke nebol k dispozícii.

iOS 18
Zdroj: Reddit / ant_t99

Zatiaľ nie je známe, aký je limitujúci faktor pre zobrazenie času na starších zariadeniach, respektíve, prečo je táto funkcia dostupná len na najnovšom iPhone 15.

Apple totiž podporuje „Power Reserve“ a teda funkciu rezervy energie aj na najstaršom podporovanom iPhone XS / XS Max, na ktorý si môžete iOS 18 nainštalovať.

Uvidíme, či sa ku tomu technologický gigant vôbec vyjadrí. Existuje tiež pravdepodobnosť, že tento prvok bude na starších modeloch dostupný neskôr. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPad Air 2020 - exkluzívny koncept z redakcie svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -