Možno ste už počuli o tom, že jedna z najinovatívnejších automobiliek sveta chystá novú továreň v nemeckom Berlíne. Elon Musk dnes ukázal, ako bude vyzerať jeho Gigafactory v čase dokončenia. Vizualizácia je ohromujúca.

Gigafactory Berlín

CEO spoločnosti Tesla oznámil plány automobilky s výstavbou novej Gigafactory len v novembri 2019. Malo by sa jednať o úplne prvú výrobnú halu značky, nachádzajúcu sa v Európe. Hneď po začatí prác sa však objavilo viacero problémov s miestnymi obyvateľmi a ochranármi životného prostredia. Dôvodom je les v tejto oblasti. Všetko zbrzdila aj pandémia koronavírusu.

V Tesle teda museli prepracovať projekt a urobiť viacero zmien. Následne sa už mohlo začať s prvými prácami priamo v teréne. Ešte pred tým, než sa začali stavať Gigafactory v Šanghaji alebo v Nevade, automobilka nikdy neodhalila konečnú podobu stavby. Tentokrát je to však trochu iné.

Sám generálny riaditeľ spoločnosti zverejnil včera večer tweet, ktorý doplnil popisom „Giga Berlin“. Fabrika vyzerá skutočne veľkolepo a ako môžete sami vidieť, je zasadená priamo medzi stromami. Okrem toho sú po celej streche rozsiahle solárne panely, ktoré by ju mali z veľkej časti poháňať. Uvidíme, ako to bude vyzerať vo finále. Čo poviete, chceli by ste tu pracovať?

Takto bude vyzerať Gigafactory od Tesly v Berlíne.
Takto bude vyzerať Gigafactory od Tesly v Berlíne.
Prečítajte si tiež  Ak si dáte na Teslu 20" a nie 19" kolesá, dramaticky sa vám zníži dojazd
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.