Moderné technológie nás obklopujú na každom rohu a hoci nám vo veľa prípadoch spríjemňujú život, niekedy preň môžu byť aj nebezpečné. Azda každý z nás vie, že pri šoférovaní sa nesmieme rozptyľovať mobilnými zariadeniami, tabletmi či počítačmi, pretože to zásadným spôsobom odvádza našu pozornosť od diania na ceste.

S príchodom Apple Vision Pro sa, ale posúvajú levely a niektorí Američania si to vysvetlili po svojom. Najnovšie sa na sociálnej sieti Twitter objavili videá, ktoré zachytávajú vodičov jazdiacich v Tesla Cybertrucku s Apple Vision Pro na hlave. A hoci ide o vozidlo, ktoré podporuje autonómnu jazdu a Apple Vision Pro vedia sprostredkovať prostredníctvom série kamier dôveryhodný obraz, takéto konanie môže byť mimoriadne nebezpečné.

Netreba totiž zabúdať, že moderné technológie sa vždy môžu pomýliť a v takomto prípade ohrozujú nie len nás, ale aj ostatných účastníkov premávky. Rovnako tiež platí, že hoci majú Apple Vision Pro kvalitný obraz z okolitých kamier, cez ktorý sa dá pravdepodobne bez problémov šoférovať. Pokiaľ máte v tejto súprave počas jazdy v aute aktívne aj rôzne apky, či nebodaj video na YouTube, predstavuje to nebezpečný hazard.

V Amerike bol jeden takýto vodič aj zastavený políciou, čo môžete vidieť na jednom z priložených videí nižšie. Tie nám zároveň ukazujú, ako komicky vyzerá použitie hi-tech náhlavnej súpravy v Tesla Cybertrucku, ktorý už sám o sebe pôsobí, ako z inej planéty a v podstate je to taký veľký počítač na štyroch kolesách.

A hoci to dnes môže niekomu môže prísť, ako divné, headsety sú zrejme budúcnosť a tak si budeme musieť na podobné pohľady zvykať čoraz častejšie. Len dúfajme, že sa to nebude týkať vodičov, ale len ich spolujazdcov.

A ako bonus pridávame ešte jedno video, ktoré vám ukáže, ako môžete využiť Apple Vision Pro počas otravného procesu nabíjania. Hoci je pravda, že v moderných autách máme čoraz sofistikovanejšie zábavné a informačné systémy, s Apple Vision Pro je trávenie dlhých chvíľ na nabíjačkách úplne o niečom inom.

A ešte pridávame ďalšie video z jazdy v inej Tesle. Taktiež to vyzerá veľmi absurdne a aj celkom nebezpečne. Čo poviete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Takto sa Apple Vision Pro prezentuje v najznámejšom Apple Store na svete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -