Už od včera vás naživo informujeme o nezvestnej ponorke s piatimi osobami na palube, ktorá sa vydala skúmať vrak legendárneho Titanicu. Túto ponorku, ktorá má názov Titan, prevádzkuje spoločnosť OceanGate. Jej generálny riaditeľ Stockton Rush ešte pred desiatimi mesiacmi verejnosti ukázal, ako to vyzerá a funguje v jej vnútri. V týchto stiesnených priestoroch by niekto nevydržal ani 8 hodinový výlet ku morskému dnu, nie to ešte niekoľko dní.

Titan je vyrobený z extrémne pevných uhlíkových vlákien a tiež titánu. V skutočnosti ide o relatívne malé plavidlo s drobnou komorou, do ktorej sa nezmestí viac, ako maximálna kapacita piatich osôb. V ponorke sa nachádza dokonca drobný záchod pri okne a na ovládanie slúži joystick, ktorý pripomína ovládač ku herným konzolám.

Ako podotýka Rush vo videu, spomínaný ovládač je veľmi odolný, takže sa nepoškodí ani pri tvrdšom zaobchádzaní. Rovnako je na palube niekoľko náhradných dielov, pokiaľ by niečo zlyhalo.

Taktiež je zaujímavé, že o pripojenie ovládača ku počítačom sa stará obyčajný Bluetooth. Vďaka tomu môže ponorku ovládať v podstate každý jeden člen posádky.

Pozrite si celé video pod týmto odstavcom, aby ste si mohli lepšie predstaviť, ako to môže vyzerať v nezvestnej ponorke, ktorá je v súčasnosti mimo spojenia so svetom už viac ako jeden deň. My len doplníme, že cena takéhoto výletu nie je nízka a jeden „turistický“ lístok stojí zhruba 229 tisíc eur.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 Pro upravili na iPhone 2G (2007) - cena je vysoká
Môže ťa zaujímať
- Reklama -