Myslíte si, že ste videli všetko? Dnes vám ukážeme niečo, čo je už na prvý pohľad totálne absurdné. Nanešťastie sa stále nájde niekto, kto podobne „atraktívnej“ ponuke uverí a nechá firmu zarobiť na evidentnom podvode. USB kľúč s názvom „5GBioShield“ vraj dokáže zastaviť šírenie 5G siete. Jeho cena je šialená a hardvér doslova smiešny.

Tento „Anti 5G“ USB kľúč stojí viac ako 389€.

Napriek tomu, že spoločnosť Apple momentálne nepredáva žiadne zariadenie s podporou 5G, tento rok sa to zmení. Plánovaný je iPhone 12/12 Pro, ktorý by mal túto super-rýchlu sieť používať. V dohľadnej dobe by sa potom mohla dostať aj do iPadu, inteligentných okuliarov Apple Glass či dokonca MacBooku. No a aj keď bolo 5G oficiálne prehlásené za bezpečné, niekomu to evidentne nestačí. Presne pre takýchto ľudí je tu pripravený zázračný USB kľúč, ktorý ich pred 5G „dokáže ochrániť“.

Podľa výrobcu ponúka tento produkt špeciálny holografický nano vrstvový katalyzátor, vďaka ktorému na vás nebude mať 5G žiaden dosah. Prevádzková vzdialenosť „nanovrstvy“ je vraj 8 až 40 metrov. Na internetových stránkach sa taktiež dočítate, že toto zariadenie bolo skúmané a vyvíjané niekoľko desaťročí a aj vďaka tomu dokáže ochrániť celý rodinný dom a jeho blízke okolie.

Tento "Anti 5G" USB kľúč stojí viac ako 389€. Prečítajte si o čo sa v ňom nachádza v skutočnosti.
Tento „Anti 5G“ USB kľúč stojí viac ako 389€. Prečítajte si, čo sa v ňom nachádza…

Zázračná technológia samozrejme nie je zadarmo. Jej cena začína na 283 GBP (bez cla a DPH). Vo finále sa tak vyšplhá až na 389€ (po prepočte), čo nie je málo peňazí za absolútny nezmysel, ktorý samozrejme nefunguje. Potvrdila to aj redakcia BBC, ktorá tomuto nástroju venovala špeciálny článok. Bližšie skúmanie potvrdilo, že sa jedná o jasný podvod.

Napriek tomu, že má toto zariadenie unikátny dizajn, vo vnútri sa nenachádza vôbec nič iné, ako obyčajné USB so 128 MB úložiskom. Popravde si už ani nepamätáme, kedy sme niečo také videli.

Cena za hardvér sa môže pohybovať na úrovni niekoľkých desiatok centov. Firma si teda na svojom novom produkte evidentne prirazila poriadnu maržu. Aj keď tomu nechceme veriť, určite sa našiel niekto, kto si túto vecičku napokon za skoro 400€ zakúpil. Dávajte si preto pozor na podobné produkty a neverte všetkému čo píšu výrobcovia pochybných zariadení na svojich internetových stránkach.

Tento "Anti 5G" USB kľúč stojí viac ako 389€. Prečítajte si o čo sa v ňom nachádza v skutočnosti.
Tento „Anti 5G“ USB kľúč stojí viac ako 389€. Prečítajte si, čo sa v ňom nachádza…
Prečítajte si tiež  iPhone 8 Plus vs. Pixel 2 XL v teste fotoaparátov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.