Dnes máme dobré správy pre všetkých, ktorí majú alebo plánujú smartfón s podporou 5G siete. Medzinárodná komisia, ktorá sa zaoberá ochranou pred neionizujúcim žiarením (ICNIRP) potvrdila, že používanie 5G siete je úplne bezpečné!

5G nikoho neohrozuje

Na internete sa objavovali rôzne poplašné správy a hoaxy, ktoré tvrdili, že používanie novej, super-rýchlej mobilnej siete, môže spôsobovať závažné zdravotné problémy.

Tím vedcov, z nemeckej neziskovej organizácie podrobne preskúmal dostupnú vedeckú literatúru, ktorá sa týkala práve 5G. Regulačný orgán dospel k záveru, že používanie 5G je rovnako bezpečné, ako používanie 4G či 3G a tak isto nemá žiaden vplyv na zdravie používateľa.

ICNIRP nastavilo pri testoch limity, ktoré nezohľadňujú iba vystavenie vonkajšiemu žiareniu ale aj skutočú energiu, ktorá je absorbovaná ľudským telom. Podľa výskumu sú tieto limity rovnaké, ako pri všetkých ostatných už dnes existujúcich, mobilných sieťach.

Dr. Jack Rowley to uviedol pre redakciu magazínu The Guardian: „Najdôležitejšie je to, že hodnotenie základných zdravotných rizík sa nezmenilo,“. Jedná sa o renomovaného odborníka z tejto oblasti, ktorý pracuje ako hlavný riaditeľ pre výskum a udržateľnosť v oblasti GSMA. Jeho úlohou je dohliadať na záujmy prevádzkovateľov mobilných sietí. Pôvodné limity, ktoré boli stanovené ešte v roku 1998, nás chránia dodnes. 5G ich neprekročilo.

Bezdrôtové siete 5G majú výrazne nižšiu úroveň výstupov, ako je maximum pre bezpečnú prevádzku.

Mobilné zariadenia boli testované v situácii, kedy pracujú na plný výkon. Aj počas toho ale dosahovali len 50% takzvanej „bezpečnej hranice“, ktorá je stanovená pre ľudské zdravie. Pri každodennom používaní je výsledok podobný základňovým staniciam GSM. Tie predstavujú približne 1% z maxima.

5G siete boli oficiálne vyhlásené za bezpečné!
Aj mikrovlnka vás môže teoreticky ohroziť viac ako 5G (BBC) – svetapple.sk

Dr. Rowley dodáva, že každý, kto drží svoj telefón blízko hlavy sa môže ubezpečiť o tom, že je maximálne bezpečný a nemá mu ako ublížiť ani s podporou 5G.

Niektorí skeptici tvrdia, že používanie novej siete a celkovo aj ostatných bezdrôtových technológii môže byť pre zdravie človeka veľmi nebezpečné. V poslednej dobe sa tu dokonca tieto informácie spájajú s koronavírusom, pričom títo ľudia hovoria, že pandémia vznikla na to, aby zakryla škody, ktoré spôsobuje 5G. Samozrejme, že sa jedná o čistý podvod a konšpiračnú teóriu.

Všetky oficiálne výskumy zatiaľ potvrdzujú, že 5G je maximálne bezpečné. Koniec koncov, keby to tak nebolo, výrobcovia by ho určite nemali dovolené pridávať do svojich zariadení. Nikto predsa nechce ohrozovať svojich používateľov. Super-rýchlu sieť tento rok prinesie aj spoločnosť Apple! Tešiť sa na ňu môžete v novom iPhone 12 a 12 Pro!

Prečítajte si tiež  Ďalšie Apple Watch s meraním krvného tlaku? Apple to nepriamo potvrdilo
5G siete boli oficiálne vyhlásené za bezpečné!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.