Aktuálne najhodnotnejšia automobilka Tesla predstavila pickup označený ako Cybertruck ešte v roku 2019. Prezentáciu sprevádzala aj vtipná situácia, pri ktorej sa podarilo rozbiť nerozbitné sklo pomocou kovovej gule. Na to zrejme nikto nezabudne.

Aj keď to vyzeralo ako fiasko, jedinečný hranatý dizajn doplnený o kovovú povrchovú úpravu zaujal natoľko, že si toto elektrické vozidlo okamžite rezervovalo cez 1,3 milióna ľudí. Tí doteraz čakajú na doručenie.

- Reklama -

A aj keď sa ho mali dočkať v priebehu roka 2021, automobilka to napokon nestihne a všetkým ľuďom, ktorí si ho rezervovali odkázala, že svoje plány musí odložiť na rok 2022. Dôvodom je zrejme kríza spojená s pandémiou COVID-19 ale aj nedostatkom polovodičov.

Neskoršie dodávky ale mohol skomplikovať aj vývoj, pretože prezentované vozidlo nebolo produkčnou verziou ale len prototypom.

Ak by si ju kúpili všetci, Tesla by dosiahla tržby vo výške 80 miliárd dolárov 

tesla cybertruck neprihlasis v europe
Tesla Cybertruck môže mať v Európe problém. Dôvodom sú bezpečnostné normy.

Pokiaľ vás prekvapil vysoký počet rezervácii, tajomstvo je v skutočnosti ukryté vo výške zálohy. Tá totiž predstavovala len 100 $, vďaka čomu si ju mohol dovoliť prakticky ktokoľvek. Navyše pokiaľ by sa zákazník rozhodol, že Teslu Cybertruck nechce, svoju rezerváciu mohol kedykoľvek bezplatne zrušiť!

Prečítajte si tiež  Elon Musk chystá vlastný Tesla Phone: Takéto by mali byť jeho HW špecifikácie

Automobilka v priebehu dvoch rokov zaznamenala až 1 270 000 zákazníkov, ktorí prejavili záujem o Cybertruck. Pokiaľ by si ho vo finále kúpili, predaje by predstavovali cca 80 miliárd amerických dolárov!

tesla cybertruck neprihlasis v europe
Tesla Cybertruck môže mať v Európe problém. Dôvodom sú bezpečnostné normy.

Otázne však stále ostáva to, ako bude vyzerať finálny výrobok. Ako iste viete, vozidlo ktoré bolo predstavené verejnosti malo pomerne šialený a ťažko uveriteľný dizajn plný ostrých hrán, ktoré by mohli byť nebezpečné napríklad pre chodcov. Všetko sa teda ešte môže zmeniť…

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJinsideevs
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.