Hovorí sa, že keď chceš opicu, musíš mať aj na banány. Hoci sa o elektromobiloch hovorí, že za ne v servise necháme menej peňazí, než za vozidlá s klasickým spaľovacím motorom, rovnako ako pri nich silno záleží na tom, o aké konkrétne elektrické auto sa jedná a ktorý komponent treba vymeniť. Napríklad taká Tesla Cybertruck je totiž na servis až extrémne drahá. Informuje o tom portál Electrek.

Automobilka najnovšie zverejnila online katalóg náhradných dielov pre nové vozidlo Tesla Cybertruck, pričom práve vďaka nemu sa niektoré autorizované osoby môžu dostať ku cenám jednotlivých komponentov. Určite ste si na Cybertrucku všimli napríklad jeho obrovské čelné sklo a okamžite vás napadlo, že výmena bude pomerne drahá. Žiaľ, v tomto prípade ste mali pravdu.

Tesla si totiž účtuje pomerne mastných 1 900 $ (cca 1 741 €) za tento komponent, pričom platí, že uvedená cena pravdepodobne nezohľadňuje ani DPH. Vo finále je tak výmena veľmi drahá.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Na trhu sú stále drahšie čelné sklá 

Ak si to chcete lepšie porovnať, pokiaľ by sa vám rozbilo sklo na úplne novom Mercedese S580, ktorý je vlajkovou loďou ponuky, zaplatili by ste zhruba rovnakú sumu.

Rovnako dopadne porovnanie aj s aktuálnou Teslou Model S, kde stojí výmena čelného skla cca 1 300 $ (cca 1 192 €). Stále sú však aj väčší rekordmani.

Ako spomína Electrek, konkurenčný elektrický pick-up Rivian R1T má taktiež extrémne drahé čelné sklo, nakoľko jeho výmena má stáť podľa diskusného fóra Cybertruckownersclub až 2 500 $ (cca 2 291 €).

V tomto prípade však treba zdôrazniť, že komentujúci už zrejme do výmeny zarátal aj prácu. Pri Cybertrucku ide len o cenu náhradného dielu bez výmeny. Pripoistenie skiel proti rozbitiu pre tieto vozidlá teda dáva veľmi dobrý zmysel.

Cena stierača je vlastne vcelku prijateľná 

Okrem obrovského čelného skla prekvapil Cybertruck ešte jedným inžinierskym riešením a to svojou obrovskou stieracou lištou, pomocou ktorej dokáže obrovské čelného sklo vyčistiť.

Ak ste si mysleli, že tento diely sa bude pohybovať v cene niekoľkých stovák dolárov, tak ste sa mýlili, pretože Tesla si za náhradnú vložku účtuje prijateľných 75 $ (cca 69 €). Rameno stierača je potom drahšie, no za cenu 165 $ (cca 151 €) stále akceptovateľné.

Prečítajte si tiež  Kúpte si PlayStation 5 za fantastickú cenu: Teraz sa v zľave oplatí

Iste, stále je to celkom dosť, no na úplne nové vozidlo s originálnym náhradným dielom, ktorý je navyše relatívne atypický je to vlastne veľmi prijateľné. Aby ste mali lepší prehľad o cenách dielov, pripravili sme si pre vás nasledujúci zoznam:

  • Stieracia lišta čelného skla: 75 $ (cca 69 €)
  • Rameno a lišta stierača: 165 $ (cca 151 €)
  • Sklo čelného skla: 1900 $ (cca 1 741 €)
  • Pohon predného riadenia: 3 300 $ (cca 3 025 €)
  • Bočné okná odolné voči rozbitiu: 200 – 260 $ (cca 183 – 238 €)
  • Pohon batožinového priestoru: 1 910 $ (cca 1 092 €)
  • Pohon prednej kapoty: 935 $ (cca 857 €)
  • Predné blatníky: 550 $ / ks (cca 504 €)
  • 35″ pneumatika All-Terrain A/T (Goodyear Wrangler Territory RT (285/65R20): 470 $ / ks (cca 431 €)

Ako teda môžete vidieť sami, ceny dielov pre Teslu Cybetruck sa rovnajú prémiovému vozidlo od niektorého z nemeckého tria výrobcov.

Na druhej strane však ide o elektromobil, ktorý je vyslovene unikátny a taktiež môžeme počítať s tým, že ceny budú postupom času klesať.

Veď Tesla Cybetruck si v súčasnosti našla iba niekoľko šťastných majiteľov a ku väčšine ľudí, ktorí si ju objednali dorazí až v priebehu roka 2024. Záujem je obrovský.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -