Americká automobilka Tesla ohlásila turné, ktoré prekvapilo celý svet a dvojnásobne Európanov. Hoci je Tesla Cybertruck presne ten typ vozidla, ktorý jedni milujú a ďalší nenávidia, firma ho chce odprezentovať aj na miestach, kde dnes nie je k dispozícii. Vďaka tomu si ho budete môcť pozrieť naživo neďaleko Slovenska.

V rámci nového turné s názvom Cyber Odyssey, ktoré začína už tento týždeň a potrvá až do 7. júla 2024 Tesla precestuje so svojim Cybertruckom viac ako 20 krajín a vystaví ho dokopy až na 100 rôznych miestach. Prísť sa naň bude môcť pozrieť každý, takže nepôjde o obmedzený event určený len novinárom. Žiaľ, Tesla na Slovákov nemyslela.

Pri výbere lokalít však zvolila hneď štyri okolité krajiny, kde sa Cybertruck ocitne. V Česku to bude Praha (od 05.06.2024 – 08.06.2024), v Rakúsku Viedeň (od 23.05.2024 – 25.05.2024), v Poľsku Varšava (od 19.06.2024 – 22.06.2024) a v Maďarsku Budapešť (od 12.06.2024 – 15.06.2024).

Dôležité je podotknúť, že Tesla Cybertruck bude k dispozícii iba vo vystavenej podobe. Testovacie jazdy žiaľ nikomu umožnené nebudú.

Taktiež musíte myslieť na to, že ak sa chcete danej akcie v niektorom z vyššie uvedených miest zúčastniť, je potrebné vyplniť prihlasovací formulár prostredníctvom tejto stránky.

Chystá sa Tesla Cybertruck na európske cesty? 

Zdroj: Unsplash / Somalia Veteran

Hoci vo vás pripravovaná akcia môže nadobudnúť dojem, že americká automobilka chce svoj revolučný Cybertruck začať predávať aj v Európe, pravdepodobne pre vás máme zlé správy.

Najmä kvôli ostrým hranám zrejme tento elektromobil v súčasnej podobne nebude vyhovovať tunajším reguláciám a preto nezíska homologizáciu, pretože by predstavoval obrovské riziko pri strete s chodcami či inými účastníkmi cestnej premávky.

Aj preto sa predpokladá, že najnovší event bude mať za cieľ odprezentovať značku Tesla ako takú a popri Cybertrucku ľuďom ukáže aj ďalšie modely, ako Tesla Model 3, Tesla Model Y, Tesla Model X či Tesla Model S, ktoré sa na starom kontinente tešia veľkej popularite.

Každopádne ešte stále netreba hádzať flintu do žita. Existuje totiž aj možnosť, že Tesla mierne upraví dizajn elektrického pickupu, respektíve do prednej časti pridá prvky, vďaka ktorým bude vyhovovať aj európskym reguláciám a vo finále sa stane o čosi oblejším. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone bez výrezu už čoskoro. Apple má patent na Touch ID pod displejom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -