Americká automobilka Tesla, ktorú vlastní najbohatší muž sveta Elon Musk dnes zaplnila titulné stránky médií po celom svete. Na ceste sa totiž objavilo dlho-očakávané futuristické vozidlo Tesla Cybertruck, ktorého bočná strana bola doslova posypaná stopami po streľbe. Ku téme sa vyjadril aj generálny riaditeľ automobilky.

Ako informuje portál Teslarati, video, ktoré sa objavilo na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) a ktoré si môžete pozrieť nižšie v texte natočil člen Tesla Owners Club of Silicon Valley na bežnej cestnej komunikácii. Nachádza sa na ňom vozidlo Tesla Cybertruck, ktoré ide v pravom pruhu na diaľnici a na vodičovej strane sa nachádza zhruba štyridsať až päťdesiat jamiek po guľkách.

Netrvalo dlho a virálne video videl aj sám Elon Musk, ktorý sa ku nemu oficiálne vyjadril. Do komentára napísal, že do vozidla Cybertruck bol vystrielaný celý zásobník zo samopalu „v štýle Al Capone“. Pri tomto teste vraj do kabíny neprenikli žiadne guľky čo dokazuje, že Cybertruck je v tomto smere extrémne bezpečný. Firma si tým zrejme chcela napraviť renomé.

Veď stačí si spomenúť na povestné video z roku 2019, kedy bolo toto vozidlo oficiálne predstavené. Do jeho veľkých okien, ktoré boli prezentované ako nerozbitné a nepriestrelné bola vhodená veľká oceľová guľa, ktorá ich však nepekným spôsobom poškodila.

Či šlo o náhodu alebo zámer známe nie je, no Tesla sa z tohto problému určite poučila a sklá prerobila tak, aby sa nič podobné už nikdy nezopakovalo.

Automobilka medzičasom získala patenty na rôzne časti Cybertrucku, ktoré dokazujú, že toto terénne elektrické vozidlo bude odolnejšie a pevnejšie ako akýkoľvek sériovo ponúkaný konkurent.

Prečo by chcel niekto Cybertruck s nepriestrelným sklom? Lebo je to cool

Pokiaľ sa teraz samých seba pýtate, prečo by normálny človek potreboval nepriestrelné sklá na svojej Tesle Cybertruck, presne túto istú otázku položil Elonovi Muskovi ešte v roku 2021 známy americký moderátor Jay Leno. Namiesto racionálnej odpovede mu však Musk povedal, že je to skrátka frajerské a cool.

Miliardár tiež v minulosti naznačil, že jeho Cybertruck by mal byť najdokonalejšou technológiou ochrany pred apokalypsou. Zákazníci by dokonca mohli mať možnosť nákupu doplnkov, ako je plameňomet a podobne.

A aj keď to znie skôr ako satira, jedno treba tomuto elektrickému vozidlu nechať. Pokiaľ sú všetky informácie o jeho odolnosti pravdivé, v budúcnosti by ho mohli začať používať rôzne politicky exponované osoby alebo aj polícia.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa ospravedlnil za meškanie Cybertrucku - dokonca to aj odôvodnil

Cybertruck bude totiž mnohonásobne lacnejší, ako klasické pancierové vozidlá a vďaka elektrickej technológii si dovolíme tvrdiť, že aj podstatne dynamickejší. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -