Keď spoločnosť Tesla predstavila v roku 2019 svoj elektrický pick-up Cybertruck, všetkým novinárom a automobilovým fanúšikom tak trochu klesli sánky. Elektromobil vyzeral vďaka futuristickému dizajnu ako z iného sveta a bolo iba otázkou času, kým ľudia začali za toto vozidlo skladať 100 $ zálohy. Ako naschvál však do hry vstúpila pandémia COVID-19, ktorá spôsobila komplikácie snáď každej jednej firme vrátane Tesly. Cybertruck sa teda omeškal a hoci mal byť na trhu už skoro rok, stále si ho nemôžete kúpiť.

Prvé kusy hranatého elektromobilu mali pôvodne vstúpiť do predaja už na konci roka 2021, čo sa však Tesle nepodarilo. Dôvodom mohli byť aj problémy s kvalitou výroby, o ktorých sme vás informovali v tomto článku.

Tesla Cybertruck príde s miernejším dizajnom 

Tesla Cybertruck finálny dizajn
Ako môžete vidieť sami, predprodukčná verzia Tesly Cybertruck má kratšiu prednú časť, veľký stierať a spätné zrkadlá (foto: cybertruckownersclub.com)

Produkčná verzia Cybertrucku sa samozrejme do veľkej miery podobá na koncept, no automobilka musela urobiť niekoľko významných kompromisov v dizajne, aby bol bezpečný a použiteľný aj v bežnej premávke. To je taktiež jeden z faktorov, ktorý zrejme spôsobil omeškanie výroby.

Z konca roka 2021 sa tak rýchlo stal rok 2022 a aj keď sme sa na Cybertruck tešili, už pred mesiacmi bolo jasné, že automobilka nestihne ani tento dátum.

Elon Musk sa neskôr nechal počuť, že jeho sci-fi pick-up dorazí v polovici roka 2023, čo znamená, že prípadným záujemcom nezostáva nič iné ako čakať.

Tesla Cybertruck má už teraz silnú konkurenciu od automobiliek Rivian a Ford

Elektrický pick-up Rivian R1T
Zdroj: Rivian

Aj keď to v roku 2019 nebolo až také horúce, na svojich pick-up vozidlách postupne začali pracovať aj ďalšie automobilky. Jednou je Rivian, na ktorej vozidle sa nedávno previezol aj generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook a druhou zase Ford, ktorý to s elektromobilmi myslí minimálne rovnako vážne, ako automobilka Tesla.

Práve Ford predstavil elektrickú verziu svojho extrémne populárneho modelu F-150 Lightning, ktorý ponúka množstvo výbavy, obrovskú batériu s perfektným dojazdom a hlavne rozumnú cenovku, štartujúcu na úrovni cca 40 000 $ (teda podobne ako Tesla Cybertruck). Ďalší odklad začiatku predaja už firma nemôže brať do úvahy. Dôvodom je silná konkurencia na americkom trhu.

Fort F-150 Lightning v bielej farbe
Zdroj: Ford

Navyše Ford predpokladá, že v roku 2023 vyrobí približne 150 000 kusov svojho elektrického pick-upu, čo môže byť pre automobilku Tesla problém. Aj preto sa musí Elon Musk vzchopiť a začať tvrdo pracovať na tom, aby sa jeho Cybertruck dostal na výrobné linky čo možno najrýchlejšie.

Prečítajte si tiež  V Apple očividne milujú Teslu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -