Či sa vám to páči alebo nie, elektromobily sú budúcnosť, ktorá pravdepodobne nahradí naše obľúbené vozidlá so spaľovacími motormi.

Automobilka Tesla sa stala v tomto smere priekopníkom, nakoľko dokázala skĺbiť moderné technológie do príjemného až revolučného dizajnu a zákazníkom ponúknuť pocit high-tech.

Už dávno to nie je iba o tom, že vaše vozidlo dokáže zrýchliť z 0-100 km/h za cca 2 sekundy. Tesla sa roky zaoberá možnosťou autonómnej jazdy, v ktorej je takisto priekopníkom.

Technológia síce ešte nedokáže nahradiť ľudského vodiča na 100 % a ten musí dávať po celý čas aktivácie autopilota pozor na to, čo sa deje v premávke, no jej úroveň je veľmi slušná. Celkovo je technológia hodnotená ako spoľahlivá.

Kúpa autopilota sa oplatí až po 5 rokoch 

Ak si ju chcete zakúpiť ku svojej novej Tesle v rámci konfigurácie, bude vás to stáť zhruba 10 000 $. To nie je práve malá čiastka, no treba si uvedomiť, že auto je po technickej stránke nabité rôznymi kamerami, senzormi a predovšetkým sofistikovaným softvérom.

Tesla šoférovala, vodič spal. Elon Musk upozorňuje, že autopilot stále nie je 100%! - svetapple.sk

Kompetentní si uvedomujú, že nie každý potrebuje autopilota využívať na dennej báze a preto sa rozhodli poskytnúť aj program predplatného. Ak vlastníte Teslu z najnovších ročníkov, budete si môcť túto službu sprístupniť za 199 $/mesačne.

Tí čo menia autá napríklad raz za 3 roky môžu jasať. Ak si však Teslu plánujete kúpiť na dlhšie ako 5 rokov, predplatné sa neoplatí.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto nápade vy. Tešíme sa na všetky vaše poznatky.

 

 

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Elon Musk už nebude šéfom Tesly. Vieme, kto ho nahradí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJelectrek.co
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.