Niektorým investorom došla trpezlivosť a rozhodli sa opätovať úder. Po viacerých vyjadreniach Elona Muska zažívajú kryptomeny turbulentné obdobie. Samozrejme, že by bolo naivné zo všetkého viniť iba generálneho riaditeľa spoločností Tesla, SpaceX, The Boring Company či Neuralink. Na strane druhej ide o mediálne známu osobnosť, ktorú sleduje celý svet a akonáhle niečo povie, ovplyvní to množstvo rozhodnutí.

Aj preto vznikla kryptomena StopElon, ktorá mala pôvodne oveľa vulgárnejší názov F*ckElon. Ten bol ale z pochopiteľných dôvodov pozmenený.

- Reklama -

Hodnota StopElon rýchlo narastá

Jej tvorcovia tvrdia, že to myslia úplne vážne a samotnú kryptomenu nevymysleli len ako vtip. Dôkazom je aj paradoxný pokrok na burzách, kde s ňou môžete obchodovať. Pôvodná hodnota StopElon bola 0,0000019 $, zatiaľ čo dnes je to už 0,00003679 $.

Stále sa jedná o zanedbateľné čísla, no v skutočnosti je tento nárast viac ako 1800 %! To všetko za prvých 24 hodín od spustenia projektu. Za predpokladu, že by sa internet zbláznil a ľudia by začali kryptomenu vo veľkom nakupovať, Elon Musk môže mať zarobené na nepríjemný problém.

Cieľom spoločnosti je vyrásť na burze do takej miery, aby mohla nakúpiť akcie automobilky Tesla a následne nad ňou prevziať kontrolu. Samozrejme, že je iba mizivá pravdepodobnosť na úspech. Jeden ale nikdy nevie a Elon bude musieť svoje budúce vyjadrenia prehodnotiť.

Pozoruhodný projekt StopElon má už aj svoju internetovú stránku, kde sa môžete dočítať viac, ako aj to, ako túto kryptomenu zakúpiť. Tak čo, idete do toho?

- Reklama -
ZDROJtomsguide
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here