Aj keď o tom mnohí fanúšikovia nie sú celkom presvedčení, Tim Cook vedie spoločnosť Apple tým správnym smerom. Práve pod jeho vedením dosiahla rekordné míľniky vo svojej trhovej kapitalizácii a naďalej pokračuje v úspešných predajoch, na ktoré však v súčasnosti dopadá kríza.

Ako píše portál Macrumors, CEO Apple bude mať najnovšie zaujímavú finančnú motiváciu na to, aby firma pod jeho vedením dosiahla lepšie výsledky ako všetci ostatní konkurenti.

Generálny riaditeľ Apple by totiž mohol dostať výplatu až vo výške 50 miliónov odlárov (cca 47 miliónov eur), pokiaľ firma splní svoje finančné ciele na rok 2023. Rozhodli o tom priamo akcionári technologického giganta na výročnom zasadnutí, o ktorom informovala agentúra Bloomberg. Pokiaľ sa to ale nepodarí, Cook môže mať podstatne menej financií, než na aké je zvyknutý.

Tim Cook už teraz zarába menej ako v rokoch 2021 či 2022

Apple iphone 14 Pro tim cook
Zdroj: Unsplash / Lucas Hoang / Hardwarezone (úprava redakcie)

Mzda Tima Cooka by mala pozostávať z nasledujúcich položiek. Jeho základný ročný plat nie je vzhľadom na pozíciu, ktorú zastáva obzvlášť vysoký, nakoľko dosahuje „iba“ 3 milióny dolárov. Cook však dostáva aj peňažné bonusy vo výške 6 miliónov dolárov a akciové bonusy vo výške cca 40 miliónov dolárov.

A aj keď sa vám to môže zdať ako extrémne vysoké číslo, pravda je taká, že CEO Apple zarába v porovnaní s rokom 2021 / 2022 až o 40 % menej. Vtedy obdržal až 99 miliónov dolárov za 12 mesiacov práce.

Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Výplata Tima Cooka a ďalších pracovníkov sa bude upravovať každý rok

Akcionári najnovšie schválili aj návrh, na základe ktorého by sa malo každý rok hlasovaním rozhodovať o tom, akú výplatu dostanú vedúci pracovníci spoločnosti Apple.

Len pre porovnanie, ostatní vrcholovo postavení manažéri tohto technologického giganta dnes zarábajú v priemere 27 miliónov dolárov ročne. Dajte nám vedieť do komentára, či je podľa vás takéto rozhodnutie správne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Výrez notch v nových MacBookoch Pro bude možné "skryť" podľa preferencií aplikácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -