Herná konzola PlayStation 5 si aj niekoľko rokov po svojom uvedení na trh užíva obrovskú popularitu. Konečne je totiž dostupná a teraz ju viete okrem iného získať za veľmi výhodnú cenu. Po kliknutí na tento odkaz sa predáva od 455 €, zatiaľ čo jej bežná cena sa pohybuje na úrovni 549 €. Späť však k téme.

V priebehu konca budúceho roka čaká hráčov veľká zmena, nakoľko spoločnosť Sony plánuje vydať novú verziu PlayStation 5, ktorá ponesie s najväčšou pravdepodobnosťou označenie PS5 Pro. Herná konzola by mala prísť s jemne upraveným dizajnom a hlavne výkonnejším hardvérom, ktorý poskytne ešte lepšie zážitky z hrania hier. Navyše by už nemala mať Blu-Ray mechaniku, ale tento komponent si budete môcť zaobstarať v samostatnom predaji v externej podobe.

Teraz sa na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) objavil obrázok, ktorý nové PS5 Pro údajne zachytáva. Postaral sa o to leaker Andrew Marmo, ktorý ku konzole dodal, že nesie kódové označenie CFI-2016. Už na prvý pohľad vyzerá veľmi podobne, ako klasické PlayStation 5, no drobné zmeny sa tu predsa nájdu.

Netrvalo dlho a Marmo dokonca ukázal aj video, ktoré zachytáva údajný kryt od PlayStation 5 Pro. Popravde vyzerá veľmi podobne, ako na súčasnom PlayStation 5, no nachádzajú sa tu bočné kryty, z ktorých bude pravdepodobne jeden odnímateľný. Vďaka tomu si do konzoly možno budete môcť pridať externú Blu-Ray mechaniku. Bude to pôsobiť tak, akoby bola jej pevnou súčasťou od výroby.

PlayStation 5 Pro
Zdroj: Marmo / X

Vpredu by nás po novom mohli čakať dva USB-C porty a okrem mierne zaobleného čierneho plastu vo vrchnej časti konzoly PlayStation 5 nedôjde ku žiadnym ďalším zásadným zmenám.

Pôvodne sa predpokladalo, že nová verzia PlayStation 5 ponesie označenie „Slim“, z čoho sa dá logicky odvodiť, že bude o niečo tenšia.

Podľa zahraničného úniku by však ku tejto zmene dochádzať nemalo. Jediné, v čom sa bude inovovaná konzola líšiť od tej starej bude výška. V tomto smere má byť o niekoľko centimetrov menšia, takže bude kompaktnejšia.

Na samotné oznámenie hernej konzoly si ešte budeme musieť počkať. Ako sme uviedli na začiatku, ku premiére má dôjsť v druhej polovici budúceho roka. Niektoré zdroje, ale naznačujú, že by to mohlo Sony stihnúť ešte v roku 2023. Nechajme sa teda prekvapiť. Čo si myslíte vy?

Loopi Eco Case
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na Slovensku sa už predáva nový MacBook Air 15". Takáto je cena
Môže ťa zaujímať
- Reklama -