Monetizovanie obsahu skrz predplatné začína byť čoraz populárnejší spôsob zarábania peňazí na internete. Tvorcovia aj internetové stránky dokážu vďaka nemu poskytovať exkluzívny obsah bez reklám a fanúšikovia ich týmto spôsobom podporujú. Možno, že vás ale prekvapí, že prémiové členstvo si môžete zaplatiť aj pri Elonovi Muskovi na Twitteri.

Druhý najbohatší muž na svete, ktorého majetok dosahuje v súčasnosti hodnotu viac ako 171 miliárd dolárov, má zaujímavý zdroj príjmov aj zo svojho silného profilu na sociálnej sieti Twitter, pričom podľa jeho posledného tweetu ho v súčasnosti sleduje takmer 25 tisíc platiacich používateľov.

Mesačne si vďaka tomu dokáže prilepšiť o cca 100 000 $ (cca 91 000 €), čo nie je vôbec zlý príjem. Na Twitteri je možné prispieť sumami 3 $ / 5 $ / 10 $. Musk má teda z tejto siete ročne teoreticky viac, ako jeden milión eur!

Samotný koncept predplatného zvyčajne funguje na princípe, že tvorca v ňom poskytne niečo exkluzívne. Ide napríklad o špeciálny obsah, ku ktorému bežní používatelia nemajú prístup.

Zaujímavé však je, že v prípade Elona Muska v súčasnosti nie je jasné, za čo si jeho sledujúci vlastne platia. Miliardár nemá podľa dostupných informácií žiaden odlišný obsah v porovnaní s tým, ku ktorému sa môžu dostať jeho fanúšikovia aj zadarmo.

Elon Musk má aj tajný účet, o ktorom svet nevedel 

Aby toho nebolo málo, Elon Musk ukázal ešte jednu veľkú zaujímavosť, hoci to možno urobil trochu nechcene. Pri zdieľaní snímky obrazovky, z ktorej je len tak mimochodom evidentné, že používa iPhone od spoločnosti Apple, totiž omylom odhalil aj svoj tajný účet.

Elon Test (@ErmnMusk) vznikol v novembri 2022 tesne po tom, ako Musk získal sociálnu sieť Twitter pod svoje krídla. Pokiaľ sa dobre pozriete na profilovú fotografiu, všimnete si malého chlapca, ktorý drží v rukách model lode Starship Chrome v hodnote cca 300 dolárov.

Ako uvádza Interestingengineering, je pravdepodobné, že na fotke vidíme X Æ A-12 a teda dieťa Elona Muska, ktoré sa mu narodilo v roku 2020 s Grimes a je prezývané aj ako „X“. Zatiaľ sa žiaľ nepodarilo potvrdiť, či ide o skutočný alternatívny účet Elona Muska, nakoľko tlačové oddelenie odpovedá len emoji ikonou hovienka.

Na druhej strane je to ale veľmi pravdepodobné, nakoľko tesne po zverejnení správy nabral tento účet takmer 50 tisíc sledujúcich. Samotného Elona Muska dnes na Twitteri sleduje cez 136 miliónov ľudí.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro / 14 Pro Max je extrémne lacný: Slovenskí predajcovia majú posledné kusy na sklade

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -