51 ročný vizionár Elon Musk je aktuálne podľa Forbes druhým najbohatším mužom sveta, pričom celková hodnota jeho majetku, ktorá je pochopiteľne naviazaná aj na akcie spoločností, ktoré založil a vlastní, dosahuje výšku až 171 miliárd amerických dolárov (cca 155,6 miliardy eur).

A aj keď je jasné, že Musk zarába vďaka svojmu menu a renomé na všetkom, čoho sa dotkne, niekdy sa stane pravý opak. Ako teraz informuje agentúra Bloomberg, novátor nedávno stratil šialených 12,6 miliardy amerických dolárov (cca 11,5 miliardy eur) za 24 hodín. Prispel k tomu aj neúspešný štart kozmickej lode Starship, ktorá vybuchla po 4 minútach letu, vo výške 30 kilometrov nad zemou.

A hoci spoločnosť SpaceX, ktorá za celým projektom stála uviedla, že aj nepodarený štart bol vlastne úspechom, nakoľko sa jej podarilo získať ohromné množstvo cenných dát a so scenárom výbuchu tak trochu počítala, po mediálnej stránke išlo o totálne zlyhanie.

Nikto sa predsa nechce pozerať na vybuchujúcu vesmírnu loď, ktorá má v budúcnosti dopraviť živú posádku na Mesiac, alebo na Mars.

Problémy má aj Twitter a hlavne Tesla

Elon Musk plače Twitter
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov / YouTube / 60 minutes (snímka obrazovky a úprava redakcie)

Hlavným dôvodom, prečo sa hodnota majetku Elona Muska v priebehu jediného dňa prepadla tak šialeným tempom bol podľa všetkého spôsob, akým riadi svoju sociálnu sieť Twitter, ktorej šéfuje od konca minulého roka. Používatelia, ale aj zamestnanci sa stretávajú s nečakanými a kontroverznými zmenami, ktoré celkom pochopiteľne desia aj investorov.

Na záver tu máme ešte tretí dôvod, pre ktorý sa otriasla hodnota akcii Elona Muska, a tým sú výsledky automobilky Tesla, ktorá sa rozširuje po celom svete. Aj keď hlása jeden úspech za druhým, nedávno oznámila zníženie medziročného zisku až o 24 %, čo je pomerne tvrdá rana.

Investori na to okamžite zareagovali a rozhodli sa predať časť svojho portfólia, kvôli čomu Tesla stratila v priebehu krátkeho času neuveriteľných 10 % zo svojej pôvodnej hodnoty.

Netrvalo dlho a hodnota majetku Elona Muska je z veľkej časti naspäť 

V najhoršom momente klesol majetok Elona Muska na hranicu 163,9 miliárd dolárov, čo je v porovnaní s 211 miliardami dolárov z konca minulého roka extrémny, približne 1/4 prepad.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Dobrou správou pre Muska však je, že šlo len o chvíľkový výkyv, nakoľko dodnes sa mu vrátilo cca 7 miliard dolárov. Uvidíme teda, ako sa mu bude dariť v budúcnosti.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -