Slovenské diskusné relácie zažívajú obrovský šok. Ako informuje RTVS, televízia Markíza s okamžitou platnosťou ukončila vysielanie populárnych relácií Na telo a Na telo PLUS s Michalom Kovačičom. Tento nečakaný krok vyvolal rozruch nielen medzi divákmi, ale aj v samotnej redakcii spravodajstva.

Moderátor Michal Kovačič na konci nedeľnej diskusnej relácie (26. 5. 2024) informoval divákov o tom, že vedenie televízie sa pokúšalo zasahovať do obsahu relácie a vyvíjalo tlak na redakciu.

V reakcii na tieto udalosti sa až 95 zamestnancov televízie Markíza postavilo za Michala Kovačiča. V otvorenom liste vyjadrili nesúhlas s postupom vedenia a označili ho za neakceptovateľný. Podľa nich je neprípustné, aby moderátor politickej relácie musel čeliť tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného zamestnávateľa.

Na žiadosť o stanovisko od RTVS Michal Kovačič nereagoval.

Oficiálne vyjadrenie TV Markíza 

Televízia Markíza ako oprávnený vysielateľ a držiteľ príslušných autorizácií, nesie redakčnú zodpovednosť za účinnú kontrolu nad obsahom vysielania. Moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára,“

Z tohto dôvodu pristúpila k okamžitému prerušeniu vysielania spomenutých relácií. „Vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou televízie Markíza,“ uvádza televízia vo svojom oficiálnom vyhlásení.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor zdražuje. Poznáme všetky detaily
Môže ťa zaujímať
- Reklama -